131019098
24 Nisan 2024, Çarşamba

CHP’de devir teslim töreni

13 Ocak 2023, Cuma 06:09

     


CHP İzmir İl Başkanlığı görevine getirilen Şenol Aslanoğlu, görevi Deniz Yücel'den devraldı.

CHP İzmir İl Başkanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Deniz Yücel, 2023 yılında yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için 26 Aralık'ta 5 yıllık görevini sona erdirdiğini hatırlattı. Boşalan il başkanlığı görevine Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararıyla atanan Şenol Aslanoğlu görevi devraldı.

Yücel, “Partimize hayırlı olsun”

Böyle zor bir görevi üstlenmenin her şeyden önce büyük bir fedakarlık olduğunu söyleyen Deniz Yücel, “Bu görevler de kişiler de gelip geçicidir. Deniz Yücel de gelmiştir ve geçmiştir. Bayrağı Şenol Aslanoğlu'na devretmiştir. Ben eğitimiyle, birikimiyle, nezaketiyle, başarılı iş insanı ve partili kimliğiyle bu bayrağı Şenol Aslanoğlu'na devrettiğim için mutluyum. Şenol Aslanoğlu bu bayrağı daha da ileriye taşıyacaktır. Şimdiden söyleyebilirim ki iktidarın il başkanı olacak. Kendisini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Partimize, İzmir'imize ve mücadelemize hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Aslanoğlu, genel başkan Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti

Devir teslim törenine eşi Duygu Aslanoğlu ile katılan Şenol Aslanoğlu da kendisini yuvasında hissettiğini ifade etti. Bugüne kadar bayrağı başarı ile taşıyan herkese teşekkür eden Aslanoğlu, "Bana, çocukken sokaklarında koştuğum, tüm yaşamım boyunca hiç ayrılmadığım, büyük bir aşk ile bağlı olduğum, içinde yaşamaktan tüm hemşerilerim gibi mutlu olduğum, demokrasinin, cumhuriyetin, barışın ve hoşgörünün kenti İzmir'ime hizmet verme onurunu bahşettiler. Doyduğum, beni var eden bu kente vefa borcumu ödemek için şans tanıdılar. Başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na ve partimizin Merkez Yönetim Kurulu üyelerine güvenlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Minnettarım." dedi. Törene katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise her iki başkanı da kucakladığını belirterek, Aslanoğlu'nu sonuna kadar desteklediğini ifade etti.

(AA)  
Son Eklenen Haberler