131019098
16 Haziran 2021, Çarşamba

AK PARTİ’DE KONGRE TARİHİ 8 MART

13 Şubat 2020, Perşembe 06:24

     


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ilçe kongrelerinin 8 Mart’ta Kınık, Bergama ve Aliağa ilçeleriyle başlayıp, 19 Nisan’da son bulacağını, diğer ilçelerin kongre tarihlerinin de önümüzdeki günlerde netleştirileceğini duyurdu. AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem de şimdilik ilçede tek adayın kendisi olduğunu söyledi.

AK Parti İzmir’de ilçe kongrelerinin takvimi belli oldu. İlk kongre, 8 Mart Pazar günü; Kınık, Bergama ve Aliağa ilçelerinde gerçekleştirilecek. Hem teşkilatlara hem de kamuoyuna mesajlar veren AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli açıklamasının başında aday olmayacaklarını duyuran ilçe başkanlarına teşekkür etti. Kongre sürecinin mevki değil, millete hizmet için yarışılacak bir süreç olacağına inancını vurgulayan Başkan Sürekli; “AK Parti; takım ruhunu asla kaybetmez. Birlik ve dirliğinden taviz vermez. Kongrelerimiz de bu minvalde, uyum ve coşku içinde gerçekleştireceğiz. Bunun en güzel örneği; aday olmayacaklarını davalarına bağlılıklarıyla birlikte açıklayan ilçe başkanlarımızdır. AK Parti farkı budur. Hepsine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“Asla taviz vermeyiz”

Başkan Sürekli açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi; “Dört ilçe başkanımız, önümüzdeki dönemde başkanlık görevine talip olmadığını açıkladı. Yaptıkları açıklamalar; partililiklerini tartıştırmadıkları, millete hizmetten, davamızdan asla taviz vermedikleri açıklamalardı. Bu tablo ancak ve ancak AK Parti çatısı altında yaşanabilir. Hepsine emekler için teşekkür ediyorum. Kongrelerimiz birlik ve beraberlik içinde tamamlayacağız. Sen, ben demeden aynı kutlu davanın neferler olarak gönüldaşlığımızı sergileyeceğiz.”

Kongreler 8 Mart’ta başlıyor 19 Nisan’da sona eriyor

İlçe kongrelerinin 8 Mart’ta Kınık, Bergama ve Aliağa ilçeleriyle başlayıp, 19 Nisan’da son bulacağını ve diğer ilçelerin kongre tarihlerinin de önümüzdeki günlerde netleştirileceğini duyuran AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; ilçe teşkilatlarının büyük bir heyecan içinde olduğunu, her zamankinden daha büyük bir katılım ve coşku beklediğini belirterek; örnek bir seçim süreci yaşayacaklarına inandığını söyledi.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem, “ Şimdilik genel merkezimizin gösterdiği tek aday benim. Başka bir aday yok. Önümüzdeki süreçte açıklamalarımız devam edecek.” İfadelerini kullandı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler