131019098
24 Nisan 2024, Çarşamba

Ümit Özlale, “İzmir çok kan kaybediyor”

14 Ekim 2023, Cumartesi 06:20

     


İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, Aliağa’yı ziyaret etti. İzmir’in çok kan kaybettiğini söyleyen Özlale, “Gençler İzmir’de istediği işi bulamadığı için Ankara, İstanbul ya da yurt dışına gidiyor. Bunu tersine çevirmek gerekiyor.” Dedi.

İYİ Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, Aliağa’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlk olarak partisinin ilçe başkanlığını ziyaret eden Ümit Özlale, daha sonra sırasıyla Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı, Aliağa Ticaret Odası’nı ve Petrol İş Sendikası Aliağa Şubesi’ni ziyaret etti.

“Aliağa bizim için önemli”

İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale’nin partisinin ilçe başkanlığını ziyaretinde; İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Tuğba Oktay Bor, partinin ilçe yöneticileri, İYİ Parti Aliağa İlçe eski Başkanı Yavuz Adar ve partililer hazır bulundu. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özlale; “İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığım belirlendikten sonra, 1. Bölge milletvekili olduğum için zaten 1. Bölge’yi gezmiştim, şimdi 2. Bölgeyi geziyoruz. Daha öncesinde Karşıyaka, Bayraklı, Bornova ilçelerini gezmiştik. Bugün Çiğli ve Aliağa var sırada. Aliağa bizim için önemli. Burası sanayinin çok önemli olduğu ilçelerden bir tanesi. Bizim oy potansiyelimizin çok yüksek olduğu yerlerden bir tanesi. Buraya belki benim ilk gelişim ama belki de en fazla gezeceğim ilçelerden bir tanesi Aliağa olacak. Burada genç ve kadınlardan oluşan çok dinamik bir ilçe teşkilatı var. Başkanımızla, başkan adayımızla, ilçe eski başkanımızla bundan sonra burada çok keyifli çok da yoğun bir çalışma içerisine giriyoruz.” Dedi.

“Önümüzdeki birkaç ay tanınırlığımı artırma dönemi”

Önümüzdeki süreçte birkaç ay kendi tanınırlığını artırmak için çalışacağını ifade eden İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, “Benim yüzde yüz emin olduğum şey şu. Kendimi ne kadar iyi tanıtırsam İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olma olasılığım o kadar fazla artar. Kendimi tanıttığım sürece insanlar bana teveccüh gösteriyorlar. Bize oy vereceklerini söylüyorlar. Önümüzdeki birkaç ay tanınırlığımı artırma dönemi. Daha sonrasında da hem Aliağa’ya özel hem İzmir’e özel projelerimizi zaten açıklayacağız.” Diye konuştu.

“Beklediğimden çok daha yoğun bir ilgi var”

Ziyaret ettiği yerlerde halktan çok büyük ilgi gördüğünü kaydeden Özlale, “Bunun temel sebeplerinden bir tanesi ben İzmirliyim. Bütün akrabalarım İzmir’de. İnsanlar İzmir’i bilen, liyakat sahibi, İzmir için milletvekilliğini, partideki pozisyonunu bırakmaya hazır bir kişiyi karşılarında gördükleri zaman çok olumlu bakıyorlar. O bakımdan her geçen gün üstüne koyarak gidiyoruz. Beklediğimden çok daha yoğun bir ilgi var. Ama dediğim gibi, bütün İzmir’i karış karış dolaşmak gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

“İzmir, çevre kirliliği açısından iyi bir üne sahip değil”

İzmir’de insanların en büyük şikayetlerinin başında kentsel dönüşüm, trafik, altyapı problemleri, çöplerin toplanamaması ve değerlendirilmemesinin geldiğini söyleyen Ümit Özlale, “Bu açılardan halkın çok temel belediyecilik hizmetlerinden duyduğu bir memnuniyetsizlik var. Çiğli’deki kentsel dönüşüm problemini gözlerimizle gördük. Trafik zaten çok çözüm üretilemeyen problemlerden bir tanesi. Ciddi bir çöp toplayamama problemi var. Toplanan çöpün de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından değerlendirilmemesi var. Bana göre İzmir, büyükşehirler arasında çevre kirliliği açısından iyi bir üne sahip değil. O bakımdan burada yapılacak çok şey var.” Diye konuştu.

“Daha iyi bir belediyecilik hizmeti vereceğimi garanti ediyorum”

İzmir’de belediyecilik anlamında görülen problemlerin dışında da önemli sıkıntılar olduğunun altını çizen Ümit Özlale, “Benim önemsediğim şeylerden bir tanesi, İzmir çok kan kaybediyor. Burada liseden ya da üniversiteden mezun olan gençler İzmir’de istediği işi bulamadığı için Ankara, İstanbul ya da yurt dışına gidiyor. O yüzden de giderek daha fazla yaşlanan bir İzmir var. Bunu tersine çevirmek gerekiyor. Bunu nasıl tersine çevirebiliriz? Burada tekrardan yatırım iklimini iyileştirerek, bir cazibe merkezi haline getirerek, gelir getiren projeler yaparak. O yüzden benim adaylığımın iki aşaması var. Bunlardan birincisi, daha iyi bir belediyecilik hizmeti vereceğimi garanti ediyorum. Gelir yaratan projelerle beraber, daha zengin bir belediyeyle buradaki yatırım, istihdam olanaklarını, buradaki STK’larla beraber daha iyi bir noktaya getireceğimin de garantisini veriyorum.” Dedi.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler