13 Haziran 2024, Perşembe

Kasapoğlu, "En genç kadroyla güzel İzmir'in huzurundayız "

15 Nisan 2023, Cumartesi 07:01

     


AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programda 28. Dönem İzmir Milletvekili adayları tanıtıldı. Toplantıda konuşan İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “İzmir'de en genç kadroyla güzel İzmir'in huzurundayız." dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı, Balçova’da bir otelde düzenlenen programda milletvekili adaylarını tanıttı. 28. Dönem İzmir Milletvekilleri aday tanıtım toplantısında İzmir 1. bölge milletvekili adayı olarak açıklanan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ konuşma yaptı. Konuşmaların ardından AK Parti'nin İzmir 1. bölge milletvekili adayları Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mahmut Atilla Kaya, Şebnem Bursalı, Mehmet Ali Çelebi, Cemal Bekle, Savcı Sayan, Enes Efendioğlu, Ömür Şanlı, Mehmet Sadık Tunç, Nisa Alptekin, Mehmet Said Başdaş, Selahattin Serdar Muçay, Berkan Yıldızhan, Hatice Yeliz Karataş ile 2. bölge milletvekili adayları Eyyüp Kadir İnan, Alpay Özalan, Ceyda Bölünmez Çankırı, Yaşar Kırkpınar, Kerem Ali Sürekli, Muhammet Doğan, Dilek Yıldız, İsmail Hancı, Ahmet Can Çelik, Gülşen Gezici, Halil Polat, Veysel Güldoğan, Güven Demirağ, Yasin Demirel tanıtıldı.

“Biz gençleri sınıflara ayırmayız”

AK Parti kadrolarının 21 yıl önce "Türkiye'de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" anlayışıyla ve "Yakın ışıkları Türkiye aydınlansın" sloganıyla yola çıktığını ve bu kadroların tüm insanlığa umut olduğunu söyleyen Kasapoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın vizyonuyla, güçlü liderliğiyle o günden beri o ışıklar bu ülkeyi, bu milleti, bu bölgeyi, insanlığı aydınlattı. 21 yılık süreçte sanayiden teknolojiye, sağlıktan spora, gençliğe kadar her alanda pek çok atılımı gerçekleştirdik. 14 Mayıs'ta da bu millet, 85 milyon, 81 vilayet, elbette güzel şehir İzmir, tüm dünyaya öyle bir mesajla haykıracak ki, Türkiye'de 21 yıl önce yakılan bu ışık 14 Mayıs'tan itibaren tüm insanlığa aydınlık olmaya, tüm insanlığa umut vermeye, insanlık için üretmeye devam edecek. Birileri gibi biz gençleri sınıflara ayırmayız. Birileri gibi biz gençleri tanımlamakla uğraşmayız. Biz gençlerle beraber yürürüz, gençlerle beraber karar alırız. Gençlerle beraber uygularız. O yüzden İzmir'de en genç kadroyla güzel İzmir'in huzurundayız." dedi. Kasapoğlu, İzmir'in, Türkiye'nin kaybedecek zamanı olmadığını ifade ederek, seçime kadar heyecanla çalışacaklarını ve gönüllere dokunacaklarını, 14 Mayıs'tan sonra da AK Parti olarak hizmet çıtasını yükselteceklerini sözlerine ekledi.

“7'li koalisyonun yetkililerinden ‘Kandil'i başınıza yıkarız’ lafını hiç duymadık”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 14 Mayıs seçimlerinin Türkiye için yeni bir başlangıç olduğunu dile getirerek, "Birileri 14 Mayıs'a ne kadar önem verdiklerini hemen her gün yaptıkları açıklamalarla dile getirdi. 14 Mayıs seçimleri için neredeyse her gün terör örgütü mensupları tarafından açıklama yapıldığını görüyoruz. 40 bin insanımızı şehit eden, birçok istikrarsızlığa sebebiyet veren bu terör örgütü elebaşları Millet İttifakı'na desteklerini sürekli ifade ediyorlar. 7'li koalisyonun yetkililerinden 'Siz kimsiniz? Biz burada bir siyasi mücadele yapıyoruz. Bu konuda açıklama yapmaya hakkınız yok. Kandil'i başınıza yıkarız.' lafını hiç duydunuz mu? Duymadık. Söyleyemezler, dile getiremezler. Çünkü korkuları vardır. Siyasi uzantısı siyasi partiye bakıyorsunuz, 14 Mayıs'tan sonrasını Öcalan'a özgürlük süreci olarak ifade ediyor. FETÖ'cü kaçaklar, vatansızlar, dünyanın her bir yerinden '15 Mayıs'a bilet aldık.' sözleri ifade ediyorlar. Neyi kastettikleri belli. Kimden medet umdukları belli. Bu medet umanlara bir laf dahi söyleyebiliyorlar mı?" diye konuştu. İzmir üstünde tehlikeli bir oyun oynanmak istendiğini de belirten Dağ, belediye kadrolarının birtakım örgütlere peşkeş çekildiğine dair şikayetler aldıklarını, buna bu milletin izin vermeyeceğini belirtti.

"Onlar hırslarının, ihtiraslarının peşinde"

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve 2. bölge 1. sıradan milletvekili adayı Eyyüp Kadir İnan da 17 yaşından bu yana AK Parti ailesinde yer aldığını söyledi. Seçim öncesi yeni bir heyecanla buluştuklarını dile getiren İnan, AK Parti'deki kardeşlik bağının çok önemli olduğuna işaret etti. İnan, şu ifadeleri kullandı: "Biz bu kadar birlik ve beraberlik içindeyken karşımızdakilerin durumunu da teşkilatımız, milletimiz görüyor. Onlar hırslarının, ihtiraslarının peşinde. Bu memlekete söyleyecekleri en ufak bir şey yok. Gençler için dokunacakları hiçbir konu yok. 'Türkiye'de terörist aklama partisi hangisi?' diye sorsalar, karışımıza CHP çıkıyor. Türkiye'de terörün uzantısı tek bir parti yok, iki parti var. Biri HDP'dir diğeri CHP'dir. Biz kimsenin parti içi gündemine karışmayız, listelerine karışmayız ama çukur siyasetinden memleketimizi korumak gibi bir görevimiz var."

"Ayrımsız herkese dokunacağız"

Partinin İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı da AK Parti'nin 21 yıldır 15 seçim ve halk oylamasından yüzünün akıyla çıktığını belirtti. Asrın felaketini yaşamış bir Türkiye'nin seçime gittiğini söyleyen Saygılı, "Yaralar büyük, işimiz çok. Çok çalışacağız. Ayrımsız herkese dokunacağız. İzmir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tek izcisi, Cumhuriyet'in tek bekçisi olduğunu sananların maskesini 14 Mayıs'ta düşürecektir. İzmir, bugüne kadar gördüğü, 'Ne yaparsak yapalım oy alırız.' muamelesine dur diyecektir." dedi. Tanıtım toplantısına, eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Azerbaycan-Türkiye Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Ehliman Emiraslanov da katıldı.

(AA)  
Son Eklenen Haberler