21 Haziran 2024, Cuma

AK Parti depremzedeler için tek yürek

20 Şubat 2023, Pazartesi 06:25

     


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir’e gelen depremzedelere ziyaretlerini sürdürürken, devam eden yardım çalışmalarıyla ilgili de temaslarda bulundu. Sürekli, depremzedeler için AK Parti İzmir teşkilatlarının tek yürek olduğunu söyledi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Foça ve Menemen’de depremzedelerle bir araya geldi, yardım çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere ziyaretler gerçekleştirdi. İlk olarak Foça’da yaşayan ve İskenderun’da kızı, damadı ile 2 torununu kaybeden İsmail Mora’ya taziye ziyaretinde bulunan Sürekli, daha sonra Foça’daki bir otel ile öğretmenevinde konuk edilen depremzedelerle bir araya geldi. Daha sonra Menemen’de depremzede ailelerle buluşan Sürekli, Menemen Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cemevi ile Menemen Belediyesi’nin Gölbaşı Sosyal Tesisleri’nde yürütülen yardım çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.

Toplam 152 tır yardım malzemesi gönderildi

AK Parti İl Başkanlığı ile ilçe başkanlıkları bünyesinde, 11 ili etkileyen depremlerin hemen ardından afet koordinasyon merkezleri oluşturulduğunu hatırlatan Sürekli, deprem bölgesine gönderilen yardım TIR’larına ilişkin güncel sayıları da paylaştı. Depremzedelerin acil ihtiyaçlarının ön planda tutulduğunu dile getiren Başkan Sürekli, “Yardımların daha etkili ve verimli olması için deprem bölgesiyle sürekli olarak iletişim halindeyiz. Afet koordinasyon merkezlerimize ulaştırılan yardımları, AFAD koordinasyonunda hızlı bir şekilde bölgeye gönderiyoruz. Bugüne kadar il ve ilçe başkanlıklarımızdan 34, belediyelerimizden ise 118 olmak üzere toplam 152 yardım TIR’ımızı bölgeye ulaştırmış durumdayız” dedi.

“Birlik ve beraberliğimize gölge düşüremeyecekler”

Depremzedeler için tek yürek olduklarını kaydeden Kerem Ali Sürekli, “Asil bir milletin evlatları olarak tek vücut depremin etkini hafifletmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Devletimiz milletimiz el ele, depremin acılarla dolu enkazını kaldırmak ve depremzedelerimizin yaralarını sarmak için canla başla çalışmalarını sürdürüyor. Asılsız ithamlar ve yersiz iddialarla bu birlikteliğe kimse gölge düşüremeyecek. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu süreçte, toplum olarak depremin ilk anından itibaren gösterdiğimiz özveriyle yardımlara devam etmeli ve depremzedelerimize destek olmalıyız” diye konuştu.

AK Parti teşkilatları depremzedelerle

Deprem bölgesinden İzmir’e gelerek kamu misafirhaneleri, otel, yurt ve apartlarda konuk edilen depremzedeleri bir an olsun yalnız bırakmadıklarını söyleyen Sürekli, “Bölgeye yardımlarımız aralıksız sürerken, AK Parti teşkilatları olarak İzmir’imize gelen depremzedelerimizin yanında oluyoruz. Hastanelerde tedavi gören yaralılarımızın yanı sıra şehrimizde konuk edilen depremzedelerimizi ziyaret ediyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yine ilgili bakanlıklarımız ve AFAD, konuk edilen depremzedelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında, kendilerini yalnız bırakmıyor. Devletimizle milletimizle depremzedelerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler