131019098
27 Ekim 2020, Salı

ACAR, MUHTARLARLA BULUŞTU

27 Nisan 2019, Cumartesi 06:19

     


Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıda konuşan Acar, “Bizim için seçimin bittiği gün siyaset de bitmiştir” ifadelerini kullandı.

Aliağa Öğretmenler Lokali’ndeki kahvaltıya görevlerine yeni seçilen 14 mahalle muhtarı ile birlikte toplam 29 mahalle muhtarı katıldı. Kahvaltı etkinliğinde Başkan Yardımcıları Hakan Şimşek, Cahit Ayan ve Kürşat Bahadır Turan da hazır bulundu. Başkan Serkan Acar, sohbet havasında gerçekleşen kahvaltıda, temel felsefelerinin sağcı solcu, doğulu batılı diye bir ayırım gözetmeden tüm Aliağa’ya hizmet etmek olduğunu söyledi.

“Bizim için seçimin bittiği gün siyaset de bitmiştir”

Aliağa’yı bir dünya şehri yapmak için yola çıktıklarını belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Sanayi ve limanlarıyla ön plana çıkan Aliağa denizi ve doğasıyla da çok güzel bir kent. Hayalimiz her zaman Aliağamızı bir dünya markası yapmaktı. Geçtiğimiz beş yıllık süreçte araba yanlış yolda gidiyordu arabayı doğru yola soktuk. Ancak önümüzde 100 kilometrelik bir mesafe daha var. Biz daha birinci kilometresindeyiz. 100 kilometrelik bu mesafeyi 30-40 yılda aşabiliriz. Ama gayret gösterirsek bunu 5-10 yıla da çekebiliriz. Buradaki tüm inisiyatif bizdedir. Bizler ne kadar çalışırsak bu süreyi o kadar minimize ederiz. Aile ortamını, birlik ortamını sağladığımız takdirde başaramayacağımız hiçbir iş yoktur” ifadelerini kullandı. Her bir mahallenin sorunun herkesin ortak sorunu olduğunu ifade eden Başkan Serkan Acar, “Bizim için seçimin bittiği gün siyaset de bitmiştir. Yeni seçim dönemine kadar hepimizin tek gayesi mahallelerimize ve tüm ilçemize hizmet etmek. Temel felsefemiz sağcı solcu, doğulu batılı diye bir ayırım gözetmeden tüm vatandaşlarımıza hizmet etmek. Bu hayalimizi de gerçekleştirirken herkesin birbirine destek olması gerekiyor. Bir mahallede sorun varsa diğer mahalleler de bunu dert edinmesi lazım. Sorunlar hepimizin sorunlarıdır” dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler