22 Haziran 2024, Cumartesi

Kaya, “Soyer'den daha kötüsü gelir mi demiştik...”

30 Mayıs 2024, Perşembe 08:45

     


AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın “İZBAN’da ortaklık bitsin” çağrısına tepki gösterdi. Kaya, “Tunç Soyer'den sonra daha kötüsü gelir mi demiştik. Ama öyle görünüyor ki CHP'de gelen gideni aratacak.” Dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın, TCDD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yüzde 50-50 ortak olduğu İZBAN'da “ortaklık bitsin” çağrısı AK Parti kanadında tepkilere neden oldu. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Tugay’ı bu çıkışından dolayı sert bir dille eleştirdi.  Konuyla ilgili sosyal medya hesabında açıklama yayınlayan Mahmut Atilla Kaya, “Sn. Tugay, siz belki bilmezsiniz. CHP İzmir'de iş yapmadığı ve hizmet üretmediği için, kangrene dönen şehir içi ulaşım sorununu çözmek amacıyla İZBAN projesini yaptık. İzmir'imize Selçuk'tan Aliağa'ya kadar, 136 kilometre uzunluğunda bir raylı sistem hattını kazandırdık.” Dedi.

“CHP'de gelen gideni aratacak”

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Ulaştırma Bakanlığı’nın çok altındaki yatırım taahhüdüne rağmen, beraber iş yapma kültürü adına yüzde 50 eşit ortaklı bir yapı kurduklarını söyleyen Kaya, “Süreç içerisinde taahhüt ve yatırımlarınızı yerine getirmediğiniz halde ortaklık aynı şekilde devam etti. Bizim her zaman şiarımız, ‘Söz konusu İzmir ve İzmir'e hizmet ise geri kalan her şey teferruattır’ şeklinde olmuştur. Önemli olan İzmir'imize ve hemşehrilerimize hizmettir ve bunu da İzmir'e yakışan bir biçimde, uzlaşı kültürü içinde yapabilmektir. Ama anlaşılıyor ki sizin hizmet üretme derdiniz olmadığı gibi ortak iş yapıp İzmirli hemşerilerimizin dertlerini çözme niyetiniz de yok. Tunç Soyer'den sonra daha kötüsü gelir mi demiştik. Ama öyle görünüyor ki CHP'de gelen gideni aratacak.” İfadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler