131019098
28 Kasım 2020, Cumartesi

BÜYÜKŞEHİRDEN ŞAMPİYONLARA ÖDÜL

20 Kasım 2019, Çarşamba 06:57

     


İzmir Büyükşehir Belediyesi uluslararası yarışmalarda elde edilen başarılarla Türkiye’yi gururlandıran 4 milli sporcuya ödül verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarının seçmesi olan Stuttgart 2019 Artistik Jimnastik Dünya Şampiyonası’na katılan ve başarı elde eden milli sporculara ödül verdi. Paralel aletinde dünya ikincisi olarak gümüş madalya alan Ahmet Önder, halka aletinde dünya birincisi olarak altın madalya kazanan Aliağa Helvacı Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim Çolak, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı’nın aldığı kararla Ata Altın karşılığına gelen Türk Lirası ile ödüllendirildi.

İki isimle birlikte olimpiyat oyunlarına katılmaya hak kazanan Ferhat Arıcan da unutulmadı. Ayrıca geçtiğimiz Eylül ayında Mersin’de düzenlenen Artistik Jimnastik Word Challange Cup Kadınlar Asimetrik kategorisinde birinci olarak altın madalyayı elde eden ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarının seçmesi olan Stuttgart 2019 Artistik Dünya Şampiyonasında yer alarak 49 bin 799 puanla barajı geçerek olimpiyatlara katılmaya hak kazanan Nazlı Savranbaşı da Büyükşehir Belediyesi’nden ödül aldı. Birinci olanlara 4 Ata Altın karşılığına gelen TL’lik, ikinci olanlara 3 Ata karşılığına gelen TL’lik, Arıcan’a da 2 Ata Altın karşılığına gelen TL’lik ödül verilmesi uygun görüldü.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler