20 Haziran 2024, Perşembe

Belediye meclisi toplandı

3 Ağustos 2023, Perşembe 06:12

     


Aliağa Belediyesi Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısı iki birleşim halinde yapıldı.

Aliağa Belediyesi Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısı Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde Belediye Meclis Salonu’nda iki birleşimde tamamlandı. Toplantının birinci birleşimi 4 Temmuz 2023 tarihli meclis tutanağının okunup onaylanmasıyla başladı. Daha sonra başkanlıktan gelen önergeler ve komisyondan gelen raporlar okunup oylandı.

Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında; Aliağa Belediyesi Jeotermal A.Ş.’nin yatırım işlemlerini gerçekleştirmek üzere 15 milyon TL’ye kadar 5 yıl vade ile ihtiyaç duyulan teminat mektubu veya nakit banka kredisinin yasal koşullar çerçevesinde kullanılması ve işlemleri yapmaya yetkili kılınmak üzere Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a yetki verilmesi hususu oy birliği ile Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Aliağa Atatürk Mahallesi 671 ada 5 numaralı parselin önünden geçen 12 metrekarelik yolun ticaret aksı olarak belirlenmesi talebi oybirliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi. Toplantının ikinci birleşiminde 4. madde komisyondan geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi.

Komisyondan gelen raporlar kapsamında ise Aliağa Belediyesine ait, Yeni Mahalle, Cemal Gürsel Caddesi, No:1 adresinde inşaatı devam eden ve Ağustos ayında hizmete açılması planlanan Aliağa Spor ve Yaşam Merkezi içerisinde bulunan 250 metrekarelik alanın kütüphane yapılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığına 15 yıllığına tahsis edilmesi talebi oy birliği ile kabul edildi. Yeni Şakran Mahallesi ile ilgili sınır çalışmasının devam etmesi sebebiyle oy birliği ile gündemde bırakılmasına ilişkin İmar Komisyonu raporu oybirliği ile kabul edildi. Toplantı bir sonraki meclis toplantısının 5 Eylül 2023 Salı günü saat 18.00’de yapılmasına karar verilmesiyle son buldu.

(SAMİYE ÖZTÜRK) 
Son Eklenen Haberler