131019098
15 Ağustos 2022, Pazartesi

PROTOKOL ORMANDA TEMİZLİK YAPTI

7 Ağustos 2021, Cumartesi 06:55

     


Aliağa Kaymakamlığı, Aliağa Belediyesi ve Aliağa Orman İşletme Şefliği iş birliğinde geniş katılımlı orman temizliği yapıldı. İlçe protokolünün de katıldığı temizlik etkinliğinde yangınlara sebebiyet verebilecek cam kırıkları başta olmak üzere kirlilik oluşturan atıklar toplandı.

Aliağa Kaymakamlığı, Aliağa Belediyesi ve Aliağa Orman İşletme Şefliği iş birliğinde orman temizliği yapıldı. Aliağa kent merkezine yakın Çamlık bölgesinde gerçekleştirilen etkinliğe Kaymakam Ömer Karaman, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Şimşek, Aliağa Belediyesi Personel Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmedali Özkurt, Aliağa Orman İşletme Şefi Oktay Atalay Dikmen, belediye ekipleri, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, kurum müdürleri ile emniyet, jandarma ve sahil güvenlik ekipleri katıldı.

“Ormanlarımızı canla başla koruyacağız”

Orman temizliği ve yangınları konusunda Aliağa halkının çok duyarlı davrandığını ifade eden Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, “Orman yangınlarının önlenmesinde orman içi temizliği çok önemlidir. Yangınların büyük bir kısmı ormana atılan atıklardan kaynaklanıyor. Bazen bir şişe, cam kırığı ya da poşet yangına sebebiyet verebiliyor. Küresel ısınmadan tüm dünya gibi ülkemiz de olumsuz etkileniyor. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Ormansız Yurt Vatan Değildir’ sözünü yerine getirerek ormanlarımızı canla başla koruyacağız” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler