131019098
24 Nisan 2024, Çarşamba

Yeni Şakran iki muhtarlığa ayrıldı

9 Kasım 2023, Perşembe 06:30

     


Aliağa’nın Yeni Şakran Mahallesi, Aliağa Belediye Meclisi’nin kararıyla Yeni Şakran Sayfiye Mahallesi ve Yeni Şakran Hasbi Efendi Mahallesi olarak iki muhtarlığa ayrıldı.

Aliağa Belediye Meclisi Kasım ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. Toplantıda 14 madde oylamaya sunuldu. Belediye Meclis Salonu’nda 3 Ekim 2023 ve 5 Ekim 2023 tarihli meclis tutanaklarının okunup onaylanmasıyla başlayan toplantı, başkanlıktan gelen önergeler ile komisyondan gelen raporların oylanmasıyla devam etti. Komisyondan gelen raporlar kapsamında yer alan Yeni Şakran Mahallesi ile ilgili sınır çalışmasına ilişkin İmar Komisyonu Raporu komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi. Yeni Şakran Mahallesi, Yeni Şakran Sayfiye Mahallesi ve Yeni Şakran Hasbi Efendi Mahallesi olarak iki muhtarlığa ayrıldı.

Musa Özcan, “Cumhuriyetimizi sonuna kadar savunacak ve koruyacağız”

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP Grup Sözcüsü Musa Özcan, Cumhuriyet’in 100. Yılı nedeniyle bir konuşma gerçekleştirdi. Özcan, “Ne mutlu ki halk olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılını gururla ve minnetle en iyi şekilde kutladık. Cumhuriyetimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Ancak ülkemizde ne yazık ki özgürlük kelimesinin anlamını kavramayan, kula kulluk etmemenin değerini anlamayan, demokrasiyi amaç değil araç olarak gören ve Cumhuriyet’in bütün nimetlerinden faydalanarak onu yok etmek istercesine çalışan bazı kesimlerin olduğunu görüyoruz. Bizler Cumhuriyetimizi canımız pahasına sonuna kadar savunacak ve koruyacağız.” Dedi.

Acar, Aliağalılara teşekkür etti

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da toplantının dilek ve temenniler bölümünde yaptığı konuşmada Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutlayan Aliağalılara teşekkür etti. Başkan Acar, “Cumhuriyetimizin 100.yılında, Cumhuriyet Bayramı’nı layık olduğu şekliyle kutlayan, Cumhuriyetine sahip çıkan Aliağa halkımızın her bireyine çok teşekkür ediyorum” dedi. Aliağa Belediye Meclisi Aralık ayı Olağan Toplantısı, 5 Aralık 2023 Salı günü, saat 18.00’de yapılacak.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 

 

  
Son Eklenen Haberler