19 Aralık 2018, Çarşamba

TECO’NUN BANDIRMA ATILIMI

9 Aralık 2017, Cumartesi 06:09

     


TECO-Banban Petrol’ün tanıtım toplantısı geçtiğimiz Perşembe günü Bandırma Grand Asya Otel’de yapıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Dursun Mirza, BanBan Petrol’ün sahibi Davut Zirek, TECO Petrolcülük Marmara Bölge Müdürü Murat Özusta’nın yanı sıra Bandırma Gençlik, Spor ve Kültür Vakfı yöneticileri katılım gösterdi.

Bandırmaspor’a sabit gelir sağlanması amacıyla Bandırma Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile Bandırma Gençlik, Spor ve Kültür Vakfı’na devredilen ve ihale ile kiraya verilen arazi üzerine kurulan TECO- BanBan Petrol’ün tanıtım toplantısı Perşembe günü Bandırma Grand Asya Otel’de gerçekleştirildi. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, BanBan Petrol’ün sahibi Davut Zirek, TECO Petrolcülük Marmara Bölge Müdürü Murat Özusta’nın yanı sıra Bandırma Gençlik, Spor ve Kültür Vakfı yöneticileri, Bandırmaspor yöneticilerinin katıldığı toplantıda, TECO Petrolcülük Marmara Bölge Müdürü Murat Özusta, TECO markası ile ilgili bilgi verdi.

‘Garantili akaryakıt satıyoruz!’

Özusta,“Şirket merkezimiz İzmir- Aliağa’da ve şirketimizin sahipleri Kayserilidir. Bunu özellikle belirtmemi istediler çünkü ticarette Kayserili olmak bir avantaj. Yüzde yüz Türk markası olan bir firmayız. Şu an 350’nin üzerinde bayii ile Ege ve Marmara bölgesinde ağırlıklı olmak üzere Türkiye geneli hizmet veriyoruz. Ürünlerimizi Tüpraş’tan tedarik ediyoruz. Toplamda 40 bin metreküplük bir dolum tesisine sahibiz.” dedi. TECO Petrol’ün en önemli özelliğinin garantili akaryakıt satması olduğunu belirten Özusta, “Müşterilerimizin aracında yakıt kaynaklı bir problem olması durumunda tüm sorumluluğu biz üstleniyoruz. Bu da ürünlerimize ne kadar güvendiğimizin bir göstergesidir. Bandırma’nın ciddi bir potansiyel olduğunun farkındayız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

BanBan Kartlılara % 5 indirim

BanBan Petrol’ün sahibi Davut Zirek ise İstasyonu faaliyete geçirirken, Bandırma halkının kazanmasını istediklerini, hazırladıkları 10 bin adet BanBan Kart ile yüzde 5 indirim vereceklerini belirtti. Her ayın onunda yüzde 10,5 indirim olacağını müjdeleyen Zirek, “Bandırmaspor’un maç günlerinde, Bandırmaspor’un attığı her gole artı yüzde 1 indirim olacak. Bandırmamıza ve Bandırmasporumuza hayırlı olsun” dedi.

‘TECO-Banban Petrol yüzde yüz yerli bir şirket’

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, akaryakıt istasyonunun hayata geçmesinden dolayı mutluluk yaşadıklarını söyleyerek “Hayata geçirmek, icraatın içinde olmak öyle kolay iş değil, bir kere risk alarak, ısrarla takip ederek oluyor. Biz iki benzinlik olarak yol çıktık. Hatta ‘buraya benzinlik açılır mı?’ diye eleştirenler olmuştu. Şimdi o tesisi görenler nasıl olurmuş görecekler. Yüzde yüz yerli bir şirket. Amacımız; umduğumuz düzenli gelirlere oradan sahip olabilmek ve eksiğimiz olan amatör sporlara, Bandırma Gençlik, Spor ve Kültür Vakfı’nın destek vermesi. Ben burada risk alan çalışan herkese teşekkür ediyorum. Burası belediyeye ait bir yerdi, 20 yıllığına kullanımı vakfa verildi ve vakıf da orayı ihale ile kiraya verdi. Bandırmamıza, Bandırmasporumuza, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının sonunda BanBan Petrol’ün sahibi Davut Zirek, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya Bandırmaspor Forması ve BanBan Kart hediye etti. Daha sonra tüm konuklar BanBan Petrol tesislerini gezerek bilgi aldı.

(EREN SARAN)  
Son Eklenen Haberler