13 Temmuz 2024, Cumartesi

Bakan Şimşek’e sorunları aktardı

12 Mart 2024, Salı 06:32

     


ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Oda/Borsa Başkanları İstişare Toplantısı’nda, Aliağa’nın, bölgenin ve üyelerin sorunlarını Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na aktardı.

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bakan Yardımcıları ve Bakanlık bürokratlarının katılımıyla gerçekleşen ‘Oda/Borsa Başkanları İstişare Toplantısı’na katıldı.  Reel sektörün sorunları, talep ve önerilerinin konuşulduğu toplantıda, Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk söz alarak, Aliağa’nın, bölgenin ve üyelerin sorunlarını Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na aktardı.

Hisarcıklıoğlu, “Önceliğimiz üretim, istihdam, yatırım ve ihracat”

TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirilen toplantıya ilişkin değerlendirmede bulunan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Önceliğimiz üretim, istihdam, yatırım ve ihracat. Beklentimiz; el birliği, akıl birliği ile sektörlerde, illerde yaşanan sıkıntıların çözülmesi. Birliğimizin ev sahipliğinde Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, Bakan Yardımcılarımız ve Bakanlık bürokratlarının katılımıyla Oda/Borsa Başkanları İstişare Toplantısı’nı gerçekleştirdik. Reel sektörün sıkıntılarını, talep ve önerilerini aktardık. Sayın Bakan uygulanan programın hedeflerini ve yol haritasını anlattı. Faydalı bir toplantı oldu. Reel sektörün ve illerin sesine daha fazla kulak verilmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Ertürk, "Üyelerimizin talep ve beklentilerini dile getirdik"

Toplantıda Aliağa’nın ve ALTO üyelerinin talep ve beklentilerini, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bakan Yardımcıları ve Bakanlık bürokratlarına doğrudan iletme fırsatı bulmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk ise “Toplantı öncesi Aliağamızdaki tüm sektörlerimizi ilgilendiren talep ve beklentileri derlemiştik. Toplantıda bu taleplerin tamamını dile getirerek çözümü noktasında Sayın Bakanımızdan beklentilerimizi dile getirdik. ALTO olarak birincil hedefimiz üyelerimizin beklentilerine çözüm üretmek ve bölge ekonomimizin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olmak. Bu noktada faydalı bir toplantı gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Üyelerimizden bize gelen sorunları doğrudan hükümet yetkililerimize iletme fırsatı sağladığı için TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na Odamız ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.   

(SERKAN SELİNGİL)

 

  
Son Eklenen Haberler