131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

Öğrencilerin yurt sorunu için bir adım daha

12 Eylül 2023, Salı 07:01

     


Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin yurt sorunu çözülüyor. Eğitim için Aliağa’ya gelecek öğrenciler KYK Bergama Öğrenci Yurdu’nda kalabilecek.

Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin yurt sorununun çözümü için geçtiğimiz aylarda ilk adım atılmış, ilçenin girişinde, Hürriyet Caddesi ile Cengiz Topel Caddesi’nin kesiştiği bölgede bulunan 12.370 metrekare alana 500 öğrenci kapasiteli bir yurt inşa edilmesi planlanmıştı. TOKİ’ye ait arazinin önce Hazine’ye ardından da Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne tahsisi yapılmıştı.

KYK Bergama Öğrenci Yurdu’na başvurabilecekler

Yaşanan bu gelişmelerin ardından öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılayacak bir adım daha atıldı. Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğünün girişimleriyle Ege Üniversitesi Rektörlüğü harekete geçti. Bergama’da bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait yurt, Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine tanımlandı. Bu yıl Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksek Okulu’nu kazanan öğrenciler ile okulda kayıtlı bulunan öğrenciler KYK Bergama Öğrenci Yurdu’na online başvuru yapabilecek.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler