131019098
24 Nisan 2024, Çarşamba

Esnaf sicil işlemlerini Aliağa’da yapabilecek

17 Ağustos 2023, Perşembe 06:39

     


Aliağa esnafı sicil, meslek ve unvan değişikliği işlemlerini bağlı oldukları Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan yapabilecek.

Sicil, meslek ve unvan değişikliği gibi konularda işlem yapmak için il merkezi ve Menemen’e giden Aliağa esnafı, artık işlemlerini bağlı oldukları Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan yapabilecek. Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, esnaf sicil vizesi geçen üyelerin; sicil kaydı, sicilde adres değişikliği, meslek değişikliği, unvan değişikliği ve sicil kayıt sildirme işlemleri için artık il merkezine ya da Menemen’e gitmelerine gerek kalmadığını söyledi.

Oda işlemleri konusunda esnafın yükünü azaltmak için tüm gayreti gösterdiklerini ifade eden Berk, “Esnaf sicil vizesi geçen üyelerin; sicil kaydı, sicilde adres değişikliği, meslek değişikliği, unvan değişikliği ve sicil kayıt sildirme işlemleri artık her gün odamızdan yapılacak. Kurduğumuz online sistem sayesinde yeni kayıt meslek tescili, sicil terk belgesi, ihale durumu ve esnaf sicil gazetesi işlemleri ile tadil işlemleri de ilçe dışına gitmeden odamızdan yapılacak. Ayrıca üyelerimiz, bu işlemler için yapmaları gereken ödemeleri de bankaya gitmeden odamızdan gerçekleştirilecek.” dedi.

(SAMİYE ÖZTÜRK) 
Son Eklenen Haberler