131019098
19 Ekim 2021, Salı

DUT FİDANLARI OTİZMLİ ÖĞRENCİLER İÇİN TOPRAKLA BULUŞTU

29 Mart 2021, Pazartesi 06:42

     


Menemen’de "küçük bir dut ağacı ormanı talep eden" Sabahat Akşiray Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatıyla 50 fidan, toprakla buluşturuldu.

Tarım ve Orman İzmir İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Sabahat Akşiray Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören otizmli çocuklar, Okul Müdürleri İlknur Tercan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye mektup yazarak, ipek böceği kozasından ürettikleri hediyelik eşyalardan daha fazla üretebilmek için küçük bir orman istedi.

Mektubun ulaşmasından bir saat sonra Okul Müdürü Tercan'a dönüş yapan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne talimat verdi ve okulun hemen yanında 50 dut fidanı törenle alana dikildi. Fidan dikim törenine İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, Halkla İlişkiler Şube Müdürü Tacettin Coşkun, İzmir Orman İşletme Müdürü Ersen Çetin, Okul Müdürü İlknur Tercan, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, öğretmen öğrenciler ve velileri katıldı.

İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, böyle bir çalışmaya katkı verdikleri için Bakan Pakdemirli’ye ve okul yönetimine teşekkür etti. Derince, fidanların bakımı yetiştirilmesi başta olmak üzere her türlü desteğe her zaman hazır olduklarını da sözlerine ekledi. Öte yandan Bakan Pakdemirli, fidan dikim törenine ilişkin görüntüleri "İzmir Menemen’deki bir ormanlık alanı otistik çocuklarımızın eğitimi için tahsis ettik. Bu alanda ipek böcekçiliği projelerini desteklemek amacıyla dut ağaçlandırılması yapıldı. Yavrularımızın eğitimine ve sosyal yaşamına katkı sağlamanın huzurunu, mutluluğunu yaşıyoruz." ifadeleriyle sosyal medya hesabından paylaştı.

(AA)  
Son Eklenen Haberler