14 Haziran 2024, Cuma

Bozdere yeni kitabının tanıtımını gerçekleştirecek

11 Kasım 2022, Cuma 06:18

     


Aliağalı Şair-Yazar Nuran Bozdere “Umut Kıskacında Hayatlar” adlı yeni kitabının tanıtımını ve imza gününü Petrol-İş Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Okurlarıyla buluşacak olan Bozdere’nin imza gününde Türk Sanat Müziği dinletisi yapılacak.

Çanakkale doğumlu Aliağalı Şair-Yazar Nuran Bozdere yeni kitabı Umut Kıskacında Hayatlar’ın tanıtımını ve imza gününü Petrol-İş Sendikası Konferans Salonu’nda gerçekleştirecek. Bozdere’nin imza gününde TRT eski spikerlerinden Göksenin Çakmak'ın sunumuyla gerçekleştirilecek Türk Sanat Müziği konseri de verilecek. Bozdere’nin imza günü 23 Kasım Çarşamba günü saat 15.30 – 17.30 arasında gerçekleştirilecek. Bozdere, Aliağa halkını müzik dinletisine ve imza gününe davet etti.

Nuran Bozdere kimdir?

Nuran Bozdere Çanakkale'de doğdu ve Aliağa'da büyüdü. Liseden sonra üniversite eğitimine devam etti. Çocukken şiir yazmaya başladı. Bozdere sonrasında Şair-Yazar, TRT eski spikerlerinden Özen Gülay Atacan'ın başkanlığını yaptığı Sevgi Şairleri grubuna katıldı. Ayrıca Şair-Söz Yazarı Yalçın Benlican’ın Şiir Yolcuları grubuna da katıldı. Avrasya Sanat Kültür Edebiyat Derneği'nin hazırlamış olduğu İzmir'de şairlerin katıldığı Salon Şiir Dinletileri’nde şiirleriyle beş defa Aliağa’yı temsil etti. Avrasya Sanat Kültür Edebiyat Bilim Federasyonu tarafından yapılan uluslararası yarışmalarda beş defa İzmir ve Aliağa'yı şiirleriyle temsil etti. Avrasya Sanat Kültür Edebiyat Federasyonu’nun beş yıl Aliağa temsilciliğini yaptı. Şuan İzmir TÜRKSEM temsilcisi olarak görev yapıyor. Aynı zamanda roman ve beste çalışmalarına başladı. Bozdere, aynı zamanda tiyatral yorumcu ve solist. Çocuk yaşlarda müzik eğitimine başlamış ve 11 yıl Aliağa Belediyesi Korosu’nda görev yaptıktan sonra Bayraklı Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’na sınavla geçiş yaptı. Ayrıca Nuran Bozdere, TRT radyosu ve TV programlarına konuk sanatçı olarak katıldı. Bozdere’nin “İstanbul'da Akşam” adlı bir şiir kitabı daha var.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler