131019098
23 Ocak 2021, Cumartesi

CHP’DE KİMLER ADAY OLACAK?

2 Ekim 2019, Çarşamba 06:16

     


Kongre takvimi önceki gün belli olan CHP’de ilçe kongreleri Aralık ayında gerçekleştirilecek. CHP Aliağa İlçe Başkanlığı’nda da kongre süreci yaklaşırken, ilçe başkan adaylığı için çok sayıda isim konuşuluyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) beklenen kongre takvimi belli oldu. Buna göre CHP’de kongre takvimi 8 Kasım 2019’da mahalle delege seçimleriyle başlayacak. Takvime göre ilçe kongreleri 14 Aralık 2019 ile 27 Şubat 2020 tarihleri arasında tamamlanacak. CHP’de il kongreleri ise 2 Ocak 2020 ile 2 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. CHP'nin 37. Olağan Kurultayı ise Nisan ayında yapılacak.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kongre takvimi açıklanırken Aliağa’da da ilçe başkan adaylığı için bazı isimler kulislerde konuşulmaya başlandı. Aday olacağını henüz net bir şekilde dile getiren olmasa da çok sayıda ismin adaylığını açıklayacağı partililer arasında dile getiriliyor. Kulislerde ilçe başkan adaylığı için ismi geçenler; Erol Güngör, Özlem Şan Oğuzhan, Saim Yurdakul, Zafer Maden, İlhan Aktaş, İlker Özer, Osman Murat ve Osman Bayrak.

Kongre süreci yaklaşırken adaylık için konuşulan bazı isimlerin gizli çalışmalar yürüttüğü, partililer ve delegeler ile sohbet ortamında bir araya gelerek nabız yokladıkları, rakiplerinin kimlerin desteğini alacağını öğrenmeye çalıştıkları edinilen bilgiler arasında.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler