131019098
26 Mayıs 2024, Pazar

Bursalı, "Soyer İzmirlilerin aklıyla dalga geçiyor "

8 Ağustos 2023, Salı 07:03

     


AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Koku sorununu yüzde 90 çözdük” açıklamasının ardından koku sorunun devam ettiğini söyleyerek, “Soyer, resmen İzmirlilerin aklıyla dalga geçiyor” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, İzmir'de koku sorununun devam ettiğini ve özellikle Karşıyaka ve Çiğli gibi bölgelerinde akşamları derinden hissedildiğini söyleyerek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in "Sorunu yüzde 90 oranında çözdük" açıklamasını eleştirdi. Tunç Soyer’in açıklamasındaki, "Gelecek sene koku sorununu bitireceğiz' dediğim anı dün gibi anımsıyorum. 2022'nin Ağustos'uydu. Ve başardık. İzmir genelinde yüzde 90 oranında kokuyu azalttık. Kökünü kazımaya çok az kaldı" sözlerine AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı tepki gösterdi.

“Kahramanmış havası yaratmaya çalışıyor”

Bursalı, "Soyer, resmen İzmirlilerin aklıyla dalga geçiyor. Çünkü bu sözlerin başka izahı yok. Kokudaki birkaç günlük geçici bir aşağı inişi fırsat bilip sanki sorunu çözmüş bir kahramanmış havası yaratmaya çalışıyor. Ama sahte kahramanlar hiç bir zaman toplumdan beklediği ilgiyi göremez. Tarihte bunun çok sayıda örneği var. 50-60 yıldır çözülemeyen ve kendi döneminde daha da ağırlaşan koku sorununu 1 yılda çözmüş gibi algı oluşturmaya çalışmak skandal bir anlayıştır.” dedi.

"AK belediyecilik çözecek"

İzmir'de yaşayıp da "Koku sorunu kalmadı" diyen birinin mutlaka bir kulak-burun-boğaz hekimine muayene olması gerektiğini belirten Bursalı, "Çünkü burnu koku alamıyordur. Soyer ve ekibine de bunu tavsiye ediyorum. İzmirli bu ucuz numaraları yemez. İnsan, merak ediyor yarın öbür gün koku sorunu tekrar ağırlaştığında 'Sorunu yüzde 90 çözdük' diyen Soyer, İzmirlinin yüzüne nasıl bakacak? Gerçi daha önce de birçok yalanı ortaya çıktığında hiçbir şey olmamış gibi hareket ettiğini bildiğimiz için bunda zorlanmayacağını söylemek de mümkün. Bu sorunu 60 yıldır çözemeyen zihniyetten bu sorunu çözmesini beklemek doğru değil. İzmir'in kangren hale gelmiş koku sorununu Haliç'i yıllar önce temizleyip İstanbul'u kurtaran AK Belediyecilik anlayışı çözecek" ifadelerini kullandı.

(SAMİYE ÖZTÜRK) 
Son Eklenen Haberler