131019098
20 Nisan 2024, Cumartesi

Esnafın sorunları işbirliğiyle çözülecek

11 Mart 2024, Pazartesi 06:39

     


CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, Aliağa Sanayi Sitesi esnafıyla kahvaltıda buluştu. Esnafın ATM, su, güvenlik ve sağlıkla ilgili sorunları olduğunu dile getiren Güç, ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde bu sorunları çözeceklerini vadetti.

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, hafta sonu Aliağa Sanayi Sitesi esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi. Esnafla projelerini paylaşan Güç, “Aliağa’da emek veren sanayi esnafımızın sorunlarını, taleplerini dinlemeye, kendi hedeflerimizi sizlerle paylaşmaya geldik” dedi.

“EN ÖNEMLİ SORUN SU VE GÜVENLİK”

Çağatay Güç’e sorularını ileten sanayi esnafı, “Yapı denetimlerinin yapılmadığını görüyoruz. Harcırahlar çok fazla. İşçinin, esnafın bu giderleri karşılaması mümkün değil. Başkan olursanız bu konuda neler yapabilirsiniz” diye sordu. Bir başka esnaf ise “sanayimizin en önemli sorunu su ve güvenlik” diyerek çözüm istedi.

“SU SIKINTISINI GİDERECEĞİZ”

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, bu konularda belediye olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını belirterek, “Esnafımızın ATM, su, güvenlik ve sağlıkla ilgili sorunları olduğunu iyi biliyorum. İlgili kurumlarla iş birliği içerisinde sorunlarımızı çözeceğiz. İzmir Büyükşehir Belediyemizle birlikte sanayi esnafının su sıkıntısını gidereceğiz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cemil Tugay’dan sözümüzü aldık. Belediyecilik cesaret işidir. Biz de halkın ihtiyaçlarını gidermek için her türlü adımı atmaya hazırız” diye konuştu.

“SİZLERİN TALEPLERİ BİZİM YOL HARİTAMIZ OLACAK”

Belediye harçlarının çok yüksek olduğunu ifade eden Güç, Menemen ve Aliağa arasında en az üç kat fark olduğunu vurguladı. Belediye giderlerinin vatandaşın cebinden çözülmek istendiğini söyleyen Çağatay Güç, “Ekonomik krizin esnaf üzerindeki etkilerini azaltmak için, harçları düşürmek öncelikli hedefimiz. Aliağa’nın zenginliği bu kentteki herkese yeter. Sizlerin talepleri bizim yol haritamız olacak” diye konuştu. CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, kahvaltının ardından Aliağa Sanayi Sitesi’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)

 

  
Son Eklenen Haberler