22 Haziran 2024, Cumartesi

Gelecek Partisi İl Başkanı istifa etti

18 Mayıs 2024, Cumartesi 06:15

     


Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Onur Sivaslı istifa etti. Sivaslı yaptığı açıklamada, siyasette tadında bırakarak ayrılmanın önemli olduğunu vurguladı.

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Onur Sivaslı, yaptığı açıklamayla il başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Sivaslı, yaptığı açıklamada, “2021 yılından beri büyük bir onur ile sürdürdüğüm İzmir il Başkanlığı görevimi bırakıyorum.  İlk olarak Kurucu İl Siyasi İşler Başkanı olarak başladığım, hatta partimizin 2019 yılındaki resmi kuruluşundan önce 'Dostlar Platformu' adı altında Ankara’da Beysukent’te küçük bir villada teşkilatlanmaya başladığı günden bu yana bir nefer olarak çalıştığım partimde ‘kuruluş öncesi-kuruluşta ve kuruluş sonrası’ aldığım tüm görevleri layıkıyla yapmanın mücadelesini verdim.” Dedi.

“Bu partide hepinizin alın teri var”

Son 3 yıldır il başkanlığı görevini yol arkadaşlarıyla birlikte bütün zorluklara rağmen gururla yaptığını dile getiren Onur Sivaslı, “Göreve geldiğim günden beri desteklerini esirgemeyen tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yolda sizler gibi değerli dava arkadaşlarını tanıdığım için Rabbime hamt ediyorum. Varsa haklarımı helal ediyor, sizlerden de haklarınızı helal etmenizi istiyorum. Görevlerinizde gece-gündüz demeden tüm imkânsızlıklara karşın verdiğiniz emeğe şahidim, bu partide hepinizin alın teri var. Allah hepinizden razı olsun.” Diye konuştu.

“Partimizin bir neferi olarak çalışmaya devam edeceğim”

Siyasette tadında bırakarak ayrılmanın önemli olduğunu kaydeden Sivaslı, “Bu genç yaşta nasip olan 1,5 yıllık ‘İl Siyasi İşler Başkanlığı’, akabinde üç yıllık il başkanlığı süresinin ‘görev bilinci’ açısından yeterli olduğunu düşünüyorum. Koltuktan kendi öz iradesi ile kalkabilmek siyasetçinin erdemidir. Dün olduğu gibi bugün de partimizin bir neferi olarak çalışmaya devam edeceğim. Süreçte halefim şimdilik belli olmasa da bu bayrak yarışında önümüzdeki dönemde yeni atanacak il başkanımıza gereken desteği göstereceğim. Son olarak da görev sürem boyunca teşrik-i mesaim olan İzmir’imizin tüm STK’larına, basın mensuplarına, tüm siyasi parti temsilcilerine teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Görevlerinizde başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler