21 Haziran 2024, Cuma

Milletvekili aday adayı olacağını açıkladı

19 Ekim 2022, Çarşamba 06:17

     


İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, partisinin il kongresinde yeniden il başkanlığına aday olmayacağını belirterek 2023 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, partisinin il binasında yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Partisinin kongre sürecine dair değerlendirmelerde bulunan Kırkpınar, 2023 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olacağını duyurdu. Milletvekili aday adayı olmaya karar verme sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Kırkpınar, “Ankara’da yapılan il başkanları toplantısında kongrede il başkanlığına aday olmayacağımı ifade ettikten sonra il yönetim kurulumuz ve ilçe başkanlarıyla toplandık. Milletvekili aday adayı olma noktasında il yönetim kurulu ve ilçe başkanlarımızın düşüncelerini almak istediğimde arkadaşlarım bana onay verdiklerini söyledi. Dolayısıyla il başkanlığı kongresinde aday olmayacağım ve milletvekili aday adayı olacağım. Ülkenin içinden geçtiği bu zaman tünelinde hep birlikte zorluklar yaşadığımız ama umutsuz olmadığımız günleri yaşıyoruz. İktidar, genel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimini kaybedecektir. TBMM’nin bir üyesi olmak onurlu ve şerefli bir görevdir ama büyük de bir sorumluluk ister. Temsil noktasında ikinci bölgeden milletvekili aday adayı olarak bu şehrin tüm mahallelerinin sorumluluğunu üzerimde taşıyarak oraya gitmek istiyorum” diye konuştu.

“13’üncü Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak”

Türkiye’nin zor bir süreç yaşadığını, önümüzdeki sürecin çok sıkıntılı bir süreç olduğunu ifade eden Hüsmen Kırkpınar, “Ben inanıyorum ki bu millet ferasetiyle, vicdanıyla, aklıyla hareket edecektir. Madem ki seçimle gelmişler o zaman seçimle göndereceğiz, İYİ Parti teşkilatlarının dinamizmi ve kararı sayesinde. Parlamenter sistemine geçme adına birliktelik sağlanmış 13’üncü Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak ve kazanacak” dedi.

“Gelecek il başkanının en az 20 ilçe iddiasında olmasını isterim”

İlçe kongreleri sürecinde de şeffaf bir yönetim ve adil bir anlayış ile bütün ilçelerde seçimlerin şölen havasında geçeceğine inandığını vurgulayan Kırkpınar, “İl başkanı adaylarımız da kendilerine destek için yapacakları ziyaretleri tamamlayacaklar ve 29 Ocak’ta kongrelerimizi tamamlıyor olacağız. Yeni seçilecek olan ilçe başkanları ya da il başkanı önümüzdeki süreçte cumhurbaşkanı süreci ve milletvekili seçimini kucaklayacak. Ardından da yerel yönetimler seçimi ortaya koyacak. Ben bir iddia koymuştum en az 15 ilçe diye. Gelecek il başkanının hedef büyüterek en az 20 ilçe iddiasında olmasını isterim” dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler