131019098
21 Nisan 2024, Pazar

Saygılı; “Tutarlılık ve samimiyet kazanacak “

22 Mayıs 2023, Pazartesi 06:58

     


AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin meclis üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıda 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde İzmir ve ilçelerdeki çalışmalar konuşuldu.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı; İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin meclis üyeleriyle AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya; AK Parti İzmir Milletvekili ve Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal ve 30 ilçedeki AK Parti Meclis Üyeleri katıldı. 28 Mayıs sandığına giderken İzmir ve ilçelerindeki çalışmaları masaya yatıran ve seçime yönelik mesajlar veren Başkan Saygılı; “Milletimiz kimin samimi, kimin tutarlı olduğunu görüyor. Sandıktan tutarlılık ve samimiyet çıkacak. Millete hizmette, düşmana dirençte, Türkiye’yi büyütmekte en küçük taviz vermeyen Cumhurbaşkanımız Erdoğan o sandıkta büyük farkla kazanacak.” diye konuştu.

“Gölge etmesinler, başka ihsan istemeyiz”

Daha önce yaptıkları ilçe teşkilatları, milletvekilleri ve adaylarıyla yapılan toplantıların ardından meclis üyeleriyle gerçekleştirdikleri ‘Seçim Buluşması’nı değerlendiren AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı şöyle konuştu; “28 Mayıs’a hazırız. Hazır olduğumuz kadar da heyecanlıyız. Daha güçlü ve hızlı adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘Öyle bir kazanacağız ki; hiç kimse kaybetmeyecek.’ 14 Mayıs; herkesin rengini, dengesini, gücünü ortaya koydu. Sonrasında; rakibin çizdiği zikzaklar ise bizi hiç şaşırtmadı. Deprem bölgesi sonuçlarına yönelik hırslı tutumları da şaşırtmadı; milletin ortak kırmızı çizgilerini çiğnemeleri, senaryolarındaki keskin ve çaresiz değişiklikler de şaşırtmadı. Merhum Adnan Menderes’in dediği gibi; ‘Bütün seçimlerde mağlup olurlar, yine de memleket bizimledir, derler. Hükümet işlerinde şimdiye kadar hiçbir başarı göstermemişlerdir. Gölge etmesinler, biz başka ihsan istemiyoruz.’ Biz kendi çizgimizde, milletin bizden beklentilerine, yeni reformlara, yeni buluşlara odaklıyız. Türkiye’de ve İzmir’de en yüksek oyu almaya odaklıyız. AK Parti İzmir teşkilatları olarak da 28 Mayıs sandığına odaklıyız.”

“Milletin seçtiği, doğru adamdır”

21 yıl boyunca demokrasinin işlemesi için dev adımlar atıldığını vurgulayan Başkan Bilal Saygılı, halk oylaması yapılarak Cumhurbaşkanını halkın seçmesinin mümkün kılınmasının tarihi öneme sahip olduğunu söyledi. Saygılı, “Milletin seçtiği, doğru adamdır. Kendisine iradesini teslim eden doğru adamı da destekleyeceklerdir. Zaman da doğrudur. Çünkü, bugün Türkiye’nin en son ihtiyacı olan şey maceraya atılmaktır. Şimdi sıra, bu iradeyi sandığa yansıtmaktır. Türkiye’yi vesayetin kuşattığı, darbelerin aşağı çektiği dönemlerinin kör kuyularına geri döndürecek bir seçimden uzak durmaktır. Kritik seçime bir hafta var. Bizler vatandaşlarımızla, hemşerilerimizle her gün birlikteyiz. Hizmet siyasetinin kazanmasına destek, her geçen gün artıyor. Milletimiz kimin samimi, kimin tutarlı olduğunu görüyor. Sandıktan tutarlılık ve samimiyet çıkacak. Millete hizmette, düşmana dirençte, Türkiye’yi büyütmekte en küçük taviz vermeyen Cumhurbaşkanımız Erdoğan o sandıkta büyük farkla kazanacak. Cumhur İttifakı olarak sandıktan nasıl yüzümüzün akıyla, çıktıysak; 28 Mayıs da Cumhurbaşkanımızın liderliğinde şekillenecek ‘Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcı. Müjdecisi olacak.” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler