131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

Hacer Foggo, “Hor görülenlerin vekili olmak için buradayım”

27 Nisan 2023, Perşembe 06:20

     


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Hacer Foggo, seçim çalışmaları kapsamında Aliağa’da ziyaretlerde bulundu.

CHP 2. Bölge Milletvekili Adayı Hacer Foggo, saha çalışmaları kapsamında CHP Aliağa İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, ilçe yönetimi ve parti üyeleri hazır bulundu. Bir kadın adayın Aliağa’da olmasından mutluluk duyduğunu söyleyen Özlem Şan Oğuzhan, “14 Mayıs aynı zaman da Anneler Günü. 14 Mayıs’ta annelerinize verebileceğiniz en güzel hediye, bu iktidarın değişmesi olacak. Hepimizin katkıları ile Anneler Günü de büyük bir coşku ile kutlanacak. Bu vesile ile de söylemiş olalım, oy pusulasında birinci sıra da Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü sıra da Kılıçdaroğlu var, 13 yapar. 13. Cumhurbaşkanımız da Kemal Kılıçdaroğlu. Biz şimdiden ilan etmiş olalım.” dedi.

“Pandemi bize yoksulluğun ne kadar derin olduğunu gösterdi”

20 yıldır yoksulluk üzerine çalışmalar yaptığını söyleyen Foggo, konuşmasına kendini tanıtarak başladı. Foggo, “Geçmişte profesyonel olarak gazetecilik yaptım. Genellikle insan hakları ve işçi, sendika haberleri yaptım. Gazeteciliğe bakış açım beni sivil topluma itti ve sivil toplumda da en çok kadınlar, çocuklar ve çocuk yoksulluğu üzerine çalıştım. 20 yıllık mücadelemde 7 yaşındaki çocuğun 21 yaşına geldiğinde babasının işini yapmaya devam ettiğini gördüm. Burada yoksulluğun nesiller boyu miras olarak çocuklara da bırakıldığını görüyorsunuz. Bunun nedenlerinden biri okul devamsızlığı. Yoksul mahallelerde, kadının bebeğini bırakabileceği bir kreş, meslek öğrenebileceği bir merkez ya da çocuğun ödevini yapabileceği yerler çok önemli. Bu nedenle aday oldum. Pandemi dönemi bize eşitsizliğin, yoksulluğun ne kadar derin olduğunu ve dünyada bir avuç zenginle bizler arasında ne kadar büyük bir uçurum olduğunu gösterdi.” dedi.

“Ezilenlerin ve hor görülenlerin vekili olmak için buradayım”

Derin Yoksulluk Ağı’nı kurarak 3 bin aileye destek olduklarını söyleyen Hacer Foggo, “Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme yaptım ve onun da isteği ile CHP Yoksulluk ve Dayanışma Ofisi’ni kurduk. Sonra bütün Türkiye’yi dolaşmaya başladık. Bütün bu 20 yıllık tecrübeyi aktarmak için kadınların, ezilenlerin ve hor görülenlerin vekili olmak için buradayım. Benim bu sokaklarda, bu partide, ilçede daha fazla olmam gerekiyor. Bütün projeleri de birlikte hayata geçirmemiz gerekiyor. Benim sizler için aracı olmam gerekiyor. Ancak birlikte çalışırsak, uygulamanın içerisinde de sizler olursanız başarabiliriz.” dedi.

Ziyarette CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, CHP 2. Bölge Milletvekili Adayı Hacer Foggo’ya seçim kampanyasının simgesi haline gelen marteniçkayı hediye etti. Foggo ve beraberindeki heyet sonrasında Helvacı Mahallesi’nde ziyaretlerde bulundu.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler