131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

Nalbantoğlu, “Bir oy Kemal’e bir oy CHP’ye”

29 Nisan 2023, Cumartesi 06:52

     


İzmir CHP 2. Bölge Milletvekili Adayı Rıfat Nalbantoğlu seçim çalışmalarına devam ediyor. Nalbantoğlu, bu kapsamda Aliağa’da ziyaretlerde bulundu.

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Rıfat Nalbantoğlu, seçim çalışmaları kapsamında CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, ilçe yönetimi ve parti üyelerini ziyaret etti. İzmir CHP İl eski Başkanı Rıfat Nalbantoğlu’nun Aliağa’ya uğurlu geldiğini söyleyen Oğuzhan, “Bu dönem Rıfat Nalbantoğlu’nu milletvekili adayı olarak gördüğüm için çok mutluyum. 14 Mayıs Anneler Günü’nde Aliağa’dan çok büyük bir oyla partimizi birinci parti yapacağımızı ve genel başkanımızı da cumhurbaşkanı yapacağımızı biliyorum.” dedi.

“İnsanlar, Türkiye’yi doğru ellere teslim etme kararını verdiler”

Basın açıklaması öncesi alan çalışmasından gelen parti üyesi kadınlara teşekkür eden Nalbantoğlu, “Yaşamakta olduğumuz bu problemli sürecin farkında olduğunuz kesin. İnsanlar kararını verdi. İnsanlar, tek adam rejiminden kurtulup Türkiye’yi doğru ellere teslim etme kararını verdiler. Cumhurbaşkanı adayımızla, milletvekili adaylarımızla, il ve ilçe örgütlerimizle bu ortamın yaratılmasına olanak sağlarsak zaten karar vermiş olan insanlar 14 Mayıs günü gönül rahatlığıyla uygulayacaklar. 2009 yılında İzmir İl Örgütü olarak elde ettiğimiz başarı tüm Türkiye çapında gerçekleşecek. Bu karar verildi. Bizim bu kararın doğru uygulanmasını sağlayacak ortamı yaratmamız şart. Nitekim yapıyorsunuz.” dedi.

“Bir oy Kemal’e bir oy CHP’ye”

İki tane çok önemli iş olduğunu söyleyen Nalbantoğlu, “İki tane çok temel iş var. Birincisi Sayın Genel Başkanımızı 13. Cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü’ne oturtmak, ikincisi ise Çankaya Köşkü’ne oturmuş cumhurbaşkanımızı bu güne kadarki bütün davranış biçimlerine, bütün reflekslerine, kamuoyuna paylaştığı, tarif ettiği şekilde ülkeyi yönetmesine olanak sağlayacak zemini yaratmamız lazım. Parlamentoda ciddi bir çoğunluğumuzun olması lazım. Yoksa mevcut yasa şu anki cumhurbaşkanının yönettiği gibi yönetmeye çok müsait. Genel başkanımız ve ittifak ortaklarımız bu konudaki niyetlerini çok açık bir şekilde paylaşarak bu şekilde yönetmeyeceklerini ve bunun yanlış olduğunu söylediler. Parlamentoyu da yaşatarak halkın sorun olarak gördüğü meselelerin çözümlerini, vatandaştan yetki almış tüm milletvekilleri ile birlikte çözeceğiz dediler. Tek adam rejiminden geçip güçlendirilmiş bir parlamenter sistem yapısı altında olacak. Sadece genel başkanımızı cumhurbaşkanı yapmak bu bahsettiğimiz hedefe ulaşmak konusunda yetmez. Parlamento da anayasa yapacak çoğunluk olmasa bile, parlamento çoğunluğu Millet İttifakı’nda olduğunda, Cumhurbaşkanımızın atacağı adımlarda parlamento desteğini sağlamış olacak. Dolayısıyla bir oy Kemal’e bir oy CHP’ye. Seçime kalan süreyi doğru değerlendirdiğimiz zaman mutlaka beklediğimiz sonuçlara ulaşacağız. Yarışçıların da deyimiyle son düzlüğü doğru değerlendirelim.” diye konuştu.

Rıfat Nalbantoğlu, partisinin ilçe başkanlığını ziyaretin ardından beraberindeki heyetle birlikte, Petrol-İş Sendikası Aliağa Şubesi’ni, Aliağa Gemi Söküm Yan Sanayicileri Derneği’ni, Aliağa Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler