131019098
21 Nisan 2024, Pazar

Aliağalı tekvandocudan büyük başarı

4 Nisan 2024, Perşembe 06:20

     


Aliağa Gençlik Merkezi (AGM) Spor Kulübü sporcularından Derya Üzüldü, Makedonya'da düzenlenen turnuvada bronz madalya kazanarak büyük başarı elde etti.

Aliağa Gençlik Merkezi (AGM) Spor Kulübü Tekvando Takımı’ndan yıldız ve genç kategorisinden oluşan 7 sporcu, 29-31 Mart tarihleri arasında Makedonya'da düzenlenen Uluslararası Skopje Open Ramus 2024 WT G1 turnuvasına katıldı. 25 ülkeden 100'ün üzerinde kulübün katıldığı ve olimpiyat puanı veren prestijli turnuvada, AGM Spor Kulübü sporcusu Derya Üzüldü 42 kilogram bayanlarda bronz madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti.

“Aliağa’mızın adını ulusal ve uluslararası kürsülerde duyuracağız”

Sporcunun antrenörü Ziya Cönge, turnuva sonrası yaptığı değerlendirmede, “İlk yurtdışı deneyimimizi 7 sporcumuz ile yaşadık. Güzel bir başlangıç oldu. 3 sporcumuz derece maçında kaybederken 1 sporcumuz turnuvadan madalya ile döndü. Önümüzde ulusal ve uluslararası müsabakalar var. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Aliağa’mızın adını ulusal ve uluslararası kürsülerde duyurmaya devam edeceğiz. Yurtdışına gitmeden önce ziyaretinde bulunduğumuz, sporun ve sporcunun daima yanında olan Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar'a, Aliağa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serap Cerrahoğlu'na ve kulüp başkanımız Mustafa Bora'ya desteklerinden dolayı teşekkür ederiz." Dedi.

(DERYA SÜNER) 
Son Eklenen Haberler