131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

Sarp Yalçınkaya, Aliağaspor FK’ya yatırım yapacak

4 Temmuz 2023, Salı 06:03

     


Karacabey Belediyespor'un yüzde 51'ine sahip olan Sarp Yalçınkaya, bundan sonraki süreçte kulüp ile ilgili faaliyette bulunmayacağını, bu sezon 3. Ligde mücadele edecek olan Aliağaspor FK’ya yatırım yapacağını açıkladı.

Karacabey Belediyespor Kulübü’nün yüzde 51’lik hissesine sahip olan TECO Petrolcülük A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi, İş İnsanı Sarp Yalçınkaya, artık tüm gücünü TFF 3. Lig'in yeni temsilcisi Aliağaspor FK için harcayacağını, Karacabey Belediyespor ile ilgili hiçbir faaliyette bulunmayacaklarını duyurdu. Karacabey Belediyespor geçen sezon TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta yer almış, topladığı 68 puanla ligi 7. sırada bitirerek play-of’lara kalamamıştı. Karacabey Belediyespor için 2 yıldır maddi-manevi tüm katkıyı yaptıklarını, ancak belediyenin kendi mali sorumluluklarını yerine getirmediğini söyleyen Yalçınkaya, bu işin sürdürülebilirliğinin kalmadığını kaydetti.

Acar ve Önal samimi yaklaştı

Sarp Yalçınkaya, İzmirli bir iş insanı olması ve iş yerlerinin İzmir’in Aliağa ilçesinde olması sebebiyle bundan sonraki süreçte tüm desteğini Aliağa FK’ya vereceğini söyledi. Yalçınkaya, Bölgesel Amatör Lig (BAL) 10. Grup'u 63 puanla lider bitiren ve TFF 3. Lig'e yükselen Aliağaspor FK’nın 3. Lig'e çıkmasında büyük emekleri olan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve Aliağaspor Futbol Kulübü Başkanı Kamil Önal tarafından geçtiğimiz günlerde kulübün bir organizasyonuna davet edildiğini belirtti. Burada kendisine çok sıcak ve samimi yaklaşıldığını kaydeden Yalçınkaya, Başkan Acar’ın Aliağaspor FK’nın daha büyük başarılara imza atması için hedeflerini dinlediğini, kulübe olan ilgisi ve sevgisini gördüğünü, bu yaklaşımlar neticesinde tüm desteğini artık sarı-siyahlılara vermeyi kararlaştırdığını vurguladı. Aliağaspor FK’nın TFF 3. Lig'de şampiyonluğa ulaşacak bir kadroya sahip olmasının hedeflendiğini söyleyen Yalçınkaya, bu hedef doğrultusunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını da sözlerine ekledi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler