131019098
13 Ağustos 2022, Cumartesi

Akıl ve zekâ oyunlarında Türkiye 2'ncisi oldu

28 Haziran 2022, Salı 06:52

     


Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu’nun 10-12 Haziran 2022 tarihlerinde Diyarbakır'da düzenlediği Türkiye geneli Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası’nda Kınık’ı REVERSİ alanında temsil eden Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Kadir Ertuğrul Türkiye 2’incisi oldu.

Kınık’ın gururu Kadir Ertuğrul Türkiye 2.liğine giden yolculuğu Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda akıl ve zekâ oyunları kursuna katılması ile başladı. Kurs sırasında yapılan okul içi turnuvada 1’inci olan Kadir Ertuğrul, Kınık ilçesinde yapılan akıl ve zekâ oyunları turnuvasında okulunu temsil etme hakkı kazandı. Kınık turnuvasında da 1’inci olan Kadir Ertuğrul Kınık’ı İzmir finallerinde temsil etme hakkı kazandı. Bu zaferden sonra strateji ve taktik çalışmalarını artıran Kadir Ertuğrul İzmir’de yapılan il turnuvasında REVERSİ’de birinci olarak İzmir ilini Diyarbakır’da yapılan Türkiye geneli turnuvada temsil etme hakkı kazandı. Çalışmalarına devam eden Kadir Ertuğrul Diyarbakır’da yapılan finallerde REVERSİ’de 2’inci olarak 4. kez yapılan Türkiye Geneli Akıl ve Zekâ oyunları Turnuvalarında İzmir adına ilk derece alan öğrenci oldu.

Kınıklı ağrenci Kadir Ertuğrul’u, danışman öğretmeni Burak Yaşa'yı ve Okul Müdürü Yasin Korkmaz’ı makamında ağırlayan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvasında Kınık’ı temsil ederek, Türkiye 2’incisi olan evladımızı Kadir Ertuğrul’u ve danışman öğretmeni Burak Yaşa'yı bu büyük başarıdan dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler