131019098
24 Nisan 2024, Çarşamba

DEÜ, YKS başarısını ödüllendirecek

4 Ağustos 2023, Cuma 06:25

     


Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) dereceye girerek lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencileri ödüllendirecek.

Yetkin akademik kadroları, ulusal ve uluslararası alandaki başarılarıyla Türkiye’nin saygın eğitim kurumlarından birisi olan Dokuz Eylül Araştırma Üniversitesi (DEÜ), 2023 YKS sonuçlarında yerleştikleri bölümün puanı esas alınarak belirlenen yüzdelere giren ve lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilere, eğitim hayatlarında ve kariyerlerinde destek vermek amacıyla karşılıksız burs ve Üniversitenin bazı imkanlarından ücretsiz faydalanma hakkı sunacağını bildirdi. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Dokuz Eylül Üniversitesi’ni seçen öğrencilere, YÖK ve Milli Eğitim Bakanlığı burslarının yanı sıra; Üniversite olarak da burs olanakları sunacaklarını belirterek, “Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda bu yıl ilk 100’e girerek Araştırma Üniversitemizi tercih edecek öğrencilerimize, bursun yanında olanaklarından ücretsiz yararlanma fırsatı sunacağız. İlk 100’deki öğrencilerimiz aylık 5.000 Türk lirası burs ödemesi, Üniversite yurtlarında ücretsiz konaklama ve yemekhanelerimizde ücretsiz öğle yemeği olanaklarından faydalanacak” dedi.

BAŞARIYA YELKEN AÇAN KADINLARA BURS İMKANI

Rektör Hotar, “Araştırma Üniversitemizin Denizcilik Bölümlerini seçecek kız öğrencilerimizin; azmi, özverisi ve potansiyeli ile denizlerdeki kariyerlerinde fark yaratacağına inanıyoruz. Bu sebeple başlattığımız ‘Başarıya Yelken Açan Kadınlar’ burs programında, 2023 YKS’de ilk 75 bin sıralamasına giren kadın denizcilerimize 4 yıl boyunca aylık 4.000 TL burs imkanı sunacağız” bilgisini paylaştı.

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİNE START-UP DESTEĞİ

Rektör Hotar, DEÜ’nün geleceğin yetkin mühendislerini de beklediğini belirterek, “Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi, uluslararası standartlarda akredite edilmiş programları; Endüstri 4.0 ve Savunma Sanayiine yönelik TUSAŞ gibi önemli kuruluşlarla iş birliği yapmaktadır. YKS 2023’te ilk 100’e giren ve Mühendislik Fakültemizi tercih eden öğrencilerimize, startup şirket kurma desteği sağlayacağız. Geleceğin başarılı mühendislerine öğrencilik yaşamlarında tüm desteği vereceğiz” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler