131019098
26 Mayıs 2024, Pazar

Aliağa’ya yeni hakim ve savcılar atandı

20 Temmuz 2023, Perşembe 06:54

     


Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun 2023 yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi'yle Aliağa Adliyesi’ndeki bazı hakim ve savcıların görev yerleri değişirken yerlerine yenileri atandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu, 2023 yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi'ni yayımladı. Kararnameye göre, 3 bin 36'sı adli, 387'si idari yargı olmak üzere toplam 3 bin 423 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Adli ve idari yargı ana kararnamesi kurumun internet sitesinden yayımlandı. Kararnameyle Adıyaman, Ağrı, Aydın, Bingöl, Denizli, Elazığ, Giresun, Hatay, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Malatya, Manisa, Mardin, Muş, Niğde, Şırnak, Trabzon, Uşak ve Van ile 38 ilçenin Cumhuriyet başsavcıları değişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fahri Mutlu Tosun İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanırken, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Öztürk ise Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı'na atandı.

Kararnameye göre, Aliağa Cumhuriyet Savcısı Numan Haktan Avcı Hatay Cumhuriyet Savcılığına, Aliağa Cumhuriyet Savcısı Alican Eroğlu Bakırköy Cumhuriyet Savcılığına, Aliağa Cumhuriyet Savcısı Muhammed Özdemir Kırıkhan Cumhuriyet Savcılığına, Aliağa Hâkimi Yeşim Kanmaz Eroğlu Bakırköy Hâkimliğine, Aliağa Hâkimi Nur Cansu Aydın Küçükçekmece Hâkimliğine, Aliağa Hâkimi Batuhan Salim Yeşilköy Hatay Hâkimliğine, Aliağa Hâkimi Can Aydın Küçükçekmece Hâkimliğine atanırken, Kırıkhan Cumhuriyet Savcısı Yunus Yıldız Aliağa Cumhuriyet Savcılığına, Akçakale Cumhuriyet Savcısı Özgür Burak Aydoğdu Aliağa Cumhuriyet Savcılığına, Kalkandere Hâkimi Alper Oluk Aliağa Hâkimliğine, Küre Hâkimi Ayfer Şık Aliağa Hâkimliğine atandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler