19 Haziran 2024, Çarşamba

TDP’nin ilçe başkanı Kocabıyık oldu

12 Aralık 2022, Pazartesi 06:58

     


Türkiye Değişim Partisi’nin (TDP) Aliağa ilçe Başkanlığına Osman Nuri Kocabıyık atandı. Kocabıyık, TDP olarak değişimin öncüsü olacaklarını ve değişime hazır olan herkesi partilerine beklediklerini belirtti.

Geçtiğimiz aylarda Demokratik Sol Parti’deki (DSP) görevlerinden istifa eden Osman Nuri Kocabıyık, Mustafa Sarıgül’ün kurucusu olduğu Türkiye Değişim Partisi’ne katıldı. Partinin Aliağa ilce başkanlığına atanan Kocabıyık, düzenlediği basın toplantısında sürece ilişkin açıklamalarda bulundu. Aliağa’da, Demokratik Sol Parti’de İlçe Başkanlığı görevi yaptığını ve bunun akabinde Aliağa Belediye Başkan Adaylığını üstlendiğini hatırlatan Osman Nuri Kocabıyık, “Daha sonra siyasetten çekildiğimi açıklayarak, DSP’deki görevimden istifa ettim. Yaklaşık iki yıl kadar bir süre siyasetten uzak kaldım.” Dedi.

“Yakın zamanda kongremizi de yapacağız”

Türkiye Değişim Partisi’nin kurucusu ve Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ile Genel Başkan Yardımcılarıyla uzun zamandır görüşme halinde olduklarını kaydeden Osman Nuri Kocabıyık, “Bu görüşmeler sonucunda benim Aliağa’da, Türkiye Değişim Partisi’nin İlçe Başkanlığı görevini üstlenmemi istediler. Her şeyin güzel olacağı inancıyla ben de bu görevi üstlendim. Atamamız gerçekleşti, yakın bir zamanda kongremizi de yapacağız.” Diye konuştu.

“Değişime hazır olan herkesi partimize bekliyoruz”

Aliağa’da şuan 60 üyelerinin olduğunu, üye sayılarını da hızla artıracaklarını söyleyen Kocabıyık, “Önümüzdeki ay kongremizi yaparak Türkiye Değişim Partisi’ni Aliağa’mızda ve ülkemizde en iyi şekilde temsil ederek, değişime hazırlanacağız. Türkiye Değişim Partisi olarak değişimin öncüsü olacağız ve değişime hazır olan herkesi partimize bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler