21 Haziran 2024, Cuma

Dogecoin de Yükseliş Kısa Sürdü: DOGE’de Son Durum

26 Temmuz 2023, Çarşamba 19:33

     


2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye'nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, kripto para piyasasının popüler meme token’ı Dogecoin (DOGE) fiyatı ve analistlerin yorumlarını bir yazıda derledi.

 

Dogecoin Fiyatı

10.1 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük meme token ve en büyük dokuzuncu kripto para konumunda bulunan Dogecoin (DOGE), şu anda genel kripto para piyasası ile birlikte hareket ediyor ve yazının kaleme alındığı sırada 0,0724 dolardan işlem görüyor. DOGE, 8 Mayıs 2021 tarihinde 0,73 dolar ile rekor kırmıştı ve şu anda bu seviyenin yaklaşık olarak yüzde 90 altında işlem görüyor.

COINTURK ve COINTURK NEWS adlı iki kripto para haber sitesinde de belirtildiği gibi, Dogecoin’in tanınmasında ve bu kadar popüler olmasında belki de en büyük katkıyı sağlayan Elon Musk geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımla yine dikkatleri meme token’a çekmeyi başardı.

Yapılan açıklamalarda, Colin Wu’ya göre Tesla’nın ödeme sayfasının kaynak kodundaki Bitcoin’i sildiği ancak Dogecoin’i elinde tutmaya devam ettiği de belirtiliyor. Tabii ki bu haberin kamuoyuyla paylaşılmasının ardından Tesla’nın ilerleyen süreçte tekrar Dogecoin ile ödeme kabul edebilme ihtimali yatırımcıların gözünden kaçmıyor. Bu haberin etkisiyle 21 Temmuz’da yükselişe geçen Dogecoin kısa süreli de olsa gözle görülür bir yükseliş yakaladı ama haberin etkisi kısa sürdü.

 

DOGE Teknik Yorumları

Kripto para piyasasının doğası gereği her ne kadar yaşanan bir gelişme yükselişe sebep olsa da belirsizlik sebebiyle bu yükselişler şu an içinde olduğumuz süreçte kısa vadeli olabiliyor.

Analistlerin açıklamalarına göre ise DOGE/USDT paritesi günlük grafiğine bakıldığında 21 Temmuz günü yaşanan %10’luk artışla 0.075 cent direnci aşılmış fakat günlük kapanış bu seviyenin üstünde tutunamadı. Bu nedenle analistlere göre fiyatın düşme ihtimali bir adım öne çıkarken grafikte ilk destek 0.066 cent ve ikinci destek ise 0.059 cent olarak dikkat çekiyor. Ancak aksi yönde bir hareket yaşanırsa Dogecoin tarafında geçilmesi gereken ilk direnç seviyesi 21 Temmuz’da geçilemeyen 0.077 cent seviyesi olarak yorumlanıyor. Bu direnci 0.081 cent ve 0.094 cent takip ediyor.

 

  
Son Eklenen Haberler