14 Haziran 2024, Cuma

Büyük Mağazalar İçin Hangi Armatürleri Kullanıyorlar?

2 Haziran 2023, Cuma 13:17

     


Mağaza aydınlatması, müşterileri çekmek için ticari alanlarda tartışmasız en etkili yöntemlerden biridir. Yüksek kaliteli bir mağaza armatürü, hem ürünlerin iyi görünmesini hem de mağazanın, showroomun, galerinin vb. güzelliğini sağlayan özelliklere sahiptir. Bu arada, büyük mağazalar genellikle en fazla aydınlatmayı sağlayan güçlü armatürleri kullanırlar. Peki bu olasılıklar ne anlama geliyor? Bu yazıda, büyük mağazaların aydınlatması için en iyi armatür özelliklerini tartıştık.

Büyük Mağaza Aydınlatması

Farklı bölümlere sahip mağazanın aydınlatması için, alanı ve ürünleri aydınlatmak için çeşitli ama eksiksiz aydınlatma kullanmak genellikle daha iyidir. Bu arada, yerleşik ışıklar genellikle aydınlatma için ana seçeneklerden biridir. Aydınlatma ürünleri pazarındaki yerleşik mağaza ışıkları çok çeşitlidir ve içindeki mağazanın türüne bağlı olarak aydınlatmayı 800 ila 1500 lux arasında yapmak için kullanılabilir. Mağazanın farklı bölümleri arasında vitrin, raflar, müşteri geçiş alanı, satış tezgahı gibi alanlar ve  bu alanların her biri belirli bir ışıkla aydınlatılabilir, ancak tipik olarak yerleşik bir mağaza ışığı, duvardaki ürünlerin geçiş alanını veya rafını aydınlatmak için uygundur. Şimdi showroom ve mağaza arasındaki borsada hangi yerleşik ışıkların daha fazla olduğunu görelim.

Yüksek Kaliteli Armatürün Özellikleri Nelerdir?

İyi bir mağaza ışığı, aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

  1. Teknik şartnamelere göre uygun yoğunluk ve difüzyon
  2. Ürünlerin renk netliği için yüksek renk indeksi (CRI)
  3. Titreşimsiz ışık (Flicker Free)
  4. Mekanın dekorasyonuna uygun yerleştirme ve montaj

AR111 Mağaza Armatürleri

Büyük ve saygın mağazalardan geçerken bu alanların aydınlatmasını fark ettiyseniz, birçok kez, farklı armatürler ile karşılaşmış olmalısınız. Mağaza ışıklarının modern görünümü ve uygun radyasyon yoğunluğu, mağazanın temel aydınlatmasında önemli rol oynar. Mağazadaki en ünlü ve popüler LED ışıklardan biri AR111'dir.  Bu lambanın tek başına kesme çapı 111 mm'dir ve bu nedenle  AR111  olarak adlandırılır.  AR111, 25 watt veya 35 watt olarak üretilir ve genel alan aydınlatması ve ürünler üzerinde özel aydınlatma için kullanılabilir.

AR111 armatürler ile ilgili en önemli şey, her  türlü alana sahip çok yönlülüğüdür. Bu LED ışıklar tekli kasa, ikili kasa, üçlü kasa şeklinde monte edilir ve daha da önemlisi, her LED kendi çerçevesi içinde farklı yönlerde döndürülebilir ve böylece ürünlerin üzerine yansıtılabilir.

 Aydınlatma İçin AR111 Armatürü kullanmalı mıyız?

AR111 armatürlerin popülaritesinin nedenleri  şunlardır:

  1. Yüksek kaliteli reflektör kullanarak yüksek ışık yoğunluğu
  2. Doğal renkli ekran için 95'in üzerindeki Renk indeksi (CRİ)
  3. Mağazadaki insanların göz yorgunluğunu ve baş ağrısını önlemek için titreşimsiz bir ışık sağlaması (Flicker Free)
  4. Tekli kasa, ikili kasa, üçlü kasa olarak yerleştirilebilme özelliği
  5. Ticari alanda ışığın etkinliğini artırmak için her ışığı farklı yönlere yansıtma yeteneği
  6. Uygun ısı değişimi ve lambanın uzun ömrü için tamamen alüminyum gövdeye sahip olması

Yukarıdaki nedenlerin her biri, farklı mağaza markalarının yüksek kaliteli bir armatür kullanmak için AR111 LED armatüre geçmesine neden olmuştur.

AR111  Led Armatürü Nereden Satın Alabilirim?

Genellikle aydınlatma pazarı, ticari alan aydınlatması için çeşitli aydınlatma ürünleriyle doludur. Ancak bu arada tüm bu ürünlerin kalitesine güvenmek mümkün olmadığı gibi diğer yandan da yukarıdaki tüm özelliklere sahip bir lamba arayışı biraz zor ve zaman alıcıdır. Böylece Ecowat fabrikalarında üretilen AR111 LED armatürünün özelliklerini inceleyerek, web sitesini veya Ecowat mağazasını ziyaret ederek mağazanız için en iyi seçimi yapabilirsiniz.

AR111 armatürü de dahil olmak üzere tüm Ecowat armatürlerinin, hem  enerji maliyetlerini hem de onarım maliyetlerini azaltmak için 5 yıllık koşulsuz değiştirme garantisi ile birlikte geldiğine dikkat edilmelidir.

Perakende aydınlatma tavsiyesi almak veya mağaza aydınlatma ürünleri satın almak için 0212-2115000 numaralı telefonu arayabilir veya Ecowat'ın çevrimiçi danışmanlığı aracılığıyla bizimle iletişime geçin.

  
Son Eklenen Haberler