19 Haziran 2024, Çarşamba

DTO ve GEMİSANDER'den yardım eli

9 Şubat 2023, Perşembe 06:06

     


Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi (DTO) ve Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği (GEMİSANDER) Aliağa esnafından satın aldığı acil yardım malzemelerini deprem bölgesine gönderdi.

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremler nedeniyle, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Odalar yardım çalışmalarına başladı. Bu kapsamda, Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi (DTO) ve Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği (GEMİSANDER) Aliağa esnafından tedarik ettiği yardım malzemelerini, Çeşme Limanına ulaştırılarak deniz yoluyla deprem bölgesine gönderdi.

Adem Şimşek, “Gün birlik olmak günüdür”

Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Başkanı Adem Şimşek, “Deprem felaketi yüreklerimizi yaktı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve ülkemize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlarımıza bir nebze de olsa destek olabilmek için soğuktan konmak için acil ihtiyaç duyulacak giyim malzemeleri, çocuk bezi, hijyen setlerini Aliağa esnafımızdan tedarik ederek deprem bölgesine gönderdik. Gün birlik olmak günüdür. Allah milletimizin ve devletimizin yardımcısı olsun.” dedi.

Kamil Önal, “Bu zor günleri aşacağız”

GEMİSANDER Başkanı Kamil Önal yaptığı açıklamada, “Depremin yaralarının en kısa sürede sarılabilmesi için devletimizin yaptığı çalışmalara, milletimizin çabalarına biz de destek olmaya çalışıyoruz. Acil ihtiyaç malzemelerini Aliağa'daki esnaf ve ticarethanelerden tedarik ettik. Birlik ve beraberlikle bu zor günleri aşacağımıza inanıyoruz. Allah devletimizin, milletimizin yardımcısı olsun.” diye konuştu.

Serdar Berk, “Kurumlarımıza ve esnafımıza teşekkür ediyorum”

DTO Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek ve GEMİSANDER Başkanı Kamil Önal'a Aliağa esnafından yaptıkları alışveriş sürecinde destek olan Aliağa Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, bu zor süreçteki anlayış, destek ve kolaylaştırıcılığı için Aliağa esnafına, acil ihtiyaç malzemelerini satın alan DTO ve GEMİSANDER Başkanlarına teşekkür etti. Serdar Berk “Çok zor günler yaşıyoruz. Deprem felaketi yüreğimizi dağladı. Kurumlarımıza ve Aliağa esnafımıza teşekkür ediyorum. Bu acıları da birlikte aşacağız. Milletimizin başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

(SAMİYE ÖZTÜRK) 
Son Eklenen Haberler