26 Nisan 2018, Perşembe

“İYİLİK ŞAMPİYONASI” ÖDÜLLERİ SAHİBİNİ BULDU

2 Haziran 2017, Cuma 06:36

     


PETKİM Petrokimya Holding Anonim Şirketi’nin desteğiyle Aliağa İlçe Kültür Sanat Proje Ekibi’nin düzenlemiş olduğu sosyal sorumluluk projesi “İyilik Şampiyonası” ödülleri Atatürk Ortaokulu’nda düzenlen törenle katılımcı okullara verildi.

Ülkemizin dezavantajlı bölgelerinde okuyan öğrencileri ile sevgi bağı oluşturmayı planlayan proje, 5 okuldan toplanan 25 koliden oluşan kitap ve kırtasiye malzemelerini ‘Kitap Kardeşliği’ adıyla Bitlis Hizan ve Van Çatak’taki öğrencilerin okullarına ulaştıracak. Törene katılarak bir konuşma gerçekleştiren Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse “Bir önceki projede yine aynı bölgedeki çocuklarımıza oyuncak göndermiştik. Daha sonra bize oyuncaklara ulaşan çocukların fotoğraflarını gönderdiklerinde çocukların gözlerinde mutluluğu gördük. Şimdi bu proje kapsamında tekrar çocuklarımızın tarif edilemez mutluluğuna tanık olacağız ”dedi.

En büyük teşekkür kocaman yürekli çocuklarımıza

Kendisinin de Bitlis Hizan’da doğup büyüdüğünü belirten Derse; kendi okuduğu ilkokula da kitap ve kırtasiye kolilerinin ulaşacağını, bu sebeple projenin kendisi için ayrı bir önem arz ettiğini vurguladı.

Kitapların paketlenmesi ve ulaşımını sağlayan PETKİM yetkililerine çok teşekkür ettiğini söyleyen Ogün Derse “Asıl teşekkürü ise kendisiyle aynı şartlara sahip olamayan arkadaşlarıyla paylaşımda bulunan kocaman yürekli çocuklarımıza ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından projeye katılan okul müdürlerine katılım belgeleri verilirken İyilik Şampiyonu olan Atatürk Ortaokulu Müdürü Hamdi Oktay’a flamasını ve katılım belgesini Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse takdim etti.

(EREN SARAN)  
Son Eklenen Haberler