22 Nisan 2019, Pazartesi

BELEDİYE TAŞIMALI EĞİTİME KAYNAK AKTARACAK

8 Kasım 2018, Perşembe 06:40

     


Aliağa Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında taşınma yoluyla eğitime erişim kapsamında olan belediye sınırları içindeki yerleşim yerlerinde, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile öğrencilerin taşınmasına yönelik ortak hizmet projesi gerçekleştirilmesi, bu amaçla kaynak aktarımında bulunulması hususu oybirliği ile kabul edildi.

Aliağa Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. Toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler ve komisyondan gelen raporlar olmak üzere toplam 28 madde yer aldı. Bir önceki toplantıya ait meclis tutanaklarının okunup oylanması ile başlayan toplantıda ilk olarak başkanlıktan gelen önergeler görüşüldü. Önergeler ilgili komisyonlara havale edildi. Belediye meclis üyeleri, Ad Belirleme Komisyonu’nun devam etmemesi yönünde oy birliği ile karar aldı.

İçkili yer bölgesi çalışması komisyonlara geri gönderildi

Başkanlıktan gelen önergelerin oylanmasının ardından komisyondan gelen raporlar görüşüldü. Komisyon raporları arasında yer alan; Yenişakran Mahallesi ile ilgili İçkili Yer Bölgesi çalışması yapılması hususunun oyçokluğu ile kabul edildiğine ilişkin İmar Komisyonu, Esnaf Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu Raporları, tekrar görüşülmek üzere oy birliği ile komisyonlara gönderildi.

Taşımalı eğitim için kaynak aktarımında bulunulacak

2018-2019 eğitim ve öğretim yılında, taşınma yoluyla eğitime erişim kapsamında olan ve belediye sınırları içindeki yerleşim yerlerinde bulunan öğrencilerin eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksatılmadan yürütülmesi, eğitim hakkından yoksun kalmaması ve taşıma yoluyla eğitime erişimlerini sağlamak amacıyla Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile öğrencilerin taşınmasına yönelik ortak hizmet projesi gerçekleştirilmesi, bu amaçla kaynak aktarımında bulunulması hususunun oybirliği ile kabul edildiğine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu da komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.

Aliağa Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, oturuma katılmayan meclis üyelerinin mazeretlerinin kabul edilmesi ile sona erdi. Bir sonraki meclis toplantısının 4 Aralık 2018 Salı günü saat 18.00’de yapılmasına karar verildi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler