18 Temmuz 2018, Çarşamba

19 MAYIS TÖRENLE KUTLANACAK

17 Mayıs 2017, Çarşamba 06:53

     


Her yıl coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl da resmi tören ve çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Aliağa Kaymakamlığı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün düzenlediği liseler arası spor müsabakalarında dereceye girenlerin ödül töreniyle18 Mayıs Perşembe günü ENKA Spor Salonu’nda başlayacak olan etkinliklere Aliağa Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz tarafından tüm Aliağa halkı davet edildi. 19 Mayıs 2017 Cuma günü yapılacak anma etkinliği ise Cumhuriyet alanında saat 09.00 da başlayacak. Alandaki tören Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin Atatürk anıtına konulmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşı ile son erecek.

Aliağa Kaymakamlığı’nın aynı gün 09.30 da Enka Spor Salonu’nda başlayacak olan diğer tören programında ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine binaen yapılacak konuşmalar ve şiir dinletisi ile devam edecek. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve gençliğin Atatürk’e cevabının da okunacağı programda çeşitli gösteri grupları ve müzik dinletisi de yer alacak.

(BÜLENT PINARBAŞI) 
Son Eklenen Haberler