17 Aralık 2018, Pazartesi

FIRAT ÇAKIROĞLU MEZARI BAŞINDA ANILDI

20 Şubat 2018, Salı 06:55

     


20 Şubat 2015’te Ege Üniversitesi’nde son sınıf öğrencisiyken kampüsün orta yerinde, PKK yandaşları tarafından şehit edilen Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu ölümünün 3. Yılında kabri başında dualarla anıldı.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün 3. yıl dönümünde Bornova’daki Pınarbaşı Mezarlığı’nda bulunan mezarı başında anıldı. Anma törenine Çakıroğlu’nun babası Fuat Çakıroğlu ve annesi Özlem Çakıroğlu, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, Hüseyin Gencer’in yanı sıra yüzlerce ülkücü katıldı. Anma töreninde mevlit okutulurken, anne Özlem Çakıroğlu gözyaşlarını tutamadı.

Duaların ardından konuşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz” 20 Şubat 2015 tarihinde rahmetli kardeşimiz, yiğit ülküdaşımız Fırat Yılmaz Çakıroğlu kalleşçe, alçakça şehit edildi. Maalesef o dönemde bir takım süreçler söz konusuydu. Terör örgütü PKK’nın temsilcileri olan alçaklar, üniversite içerisinde eğitim ve öğretim hayatını tamamlamak üzere olan kardeşlerimize türlü türlü mağduriyetler yaşatıyorlardı. Kimlik kontrolleri yapıyorlar, okul işgal ediyorlar, öğrenci kardeşlerimize baskı yapıyorlar, akla hayale gelmeyecek her türlü caniliği yapıyorlardı. Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz, devletin ilgili kurumlarıyla o dönem defalarca görüşmüştü ama maalesef o dönemin yetkililerinin gerçeğini şimdilerde görmekteyiz. FETÖ ve PKK terör örgütünün omuz omuza milletimizin evlatlarına kalleşçe oyun kurduklarını daha iyi bir şekilde görüyoruz. Acımız tarifsizdir, içimiz alev alev yanmaktadır ama çok daha güçlüyüz. Teşkilatlarımız, gençlerimiz çok daha kararlı bir şekilde varlığını devam ettirmektedir. Fırat’ımız şehit oldu, binlerce Fırat’ımız var oldu. Bu anlayış ebediyen devam edecektir” dedi. İfadesini kullandı.

Baba Fuat Mahir Çakıroğlu ise oğlu Fırat ile gurur duyduğunu belirterek şunları söyledi “. Fırat milliyetçi, Atatürkçüdür, herkes bunu böyle bilsin. Kimse Fırat’ı siyasetine bulaştırmasın. Gençliğin lideridir. Hiçbir zaman unutulmayacak. Üniversitedeki öğrencilere söylüyorum; hiçbir zaman Fırat’ın bıraktıklarını unutmasınlar. PKK’lı teröristlere, vatan hainlerine üniversiteleri bırakmasınlar. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.

(NİMET ERGÜN)  
Son Eklenen Haberler