20 Haziran 2018, Çarşamba

ŞEYHİN YATI 1,5 MİLYONA DOLDU

8 Temmuz 2016, Cuma 06:24

     


Manchester City'nin sahibi Şeyh Mansur bin Zayed El-Nahyan'ın 149 metre uzunluğundaki lüks yatı Topaz’a 6 tankerle Tüpraş Aliağa Rafinerisi'nden getirilen 730 bin litre yakıt ikmal edildi. Akaryakıt ikmali için Şeyh'in yaklaşık 1,5 milyon lira ödeyeceği öğrenildi.

İngiliz futbol kulübü Manchester City'nin sahibi Birleşik Arap Emirlikleri'nden Şeyh Mansur bin Zayed El-Nahyan'ın 149 metre uzunluğundaki lüks yatı Topaz, dün Muğla'nın Marmaris ilçesine geldi. Dünyanın en büyük 10 yatından biri olan ve 400 milyon euro değerinde olduğu belirtilen Topaz, sabah saatlerinde Marmaris Körfezi'ne giriş yaptı. Dev yat, ilçedeki marinalara sığmadığı için vatandaşların ve turistlerin meraklı bakışları altında Marmaris Limanı'nın büyük rıhtımına römorkörler yardımıyla yanaştırıldı.

Yata 6 tankerle Tüpraş Aliağa Rafinerisi'nden getirilen 730 bin litre akaryakıt denizden ve karadan ikmal edilmeye başladı. Yaklaşık 5 saat süren akaryakıt ikmali için Şeyh'in yaklaşık 1,5 milyon lira ödeyeceği öğrenildi. 50 personelin görev yaptığı yat, 6 lüks süit kabininde aynı anda 12 misafir konuk edebiliyor. Helikopter pisti bulunan yatta yüzme havuzu, jakuziler, yemek ve toplantı salonu, çalışma odası ve su sporları araçları yer alıyor.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler