21 Nisan 2019, Pazar

UZUNHASANLAR’DA GELENEKSEL KÖY HAYRI

17 Nisan 2018, Salı 06:22

     


Aliağa’nın Uzunhasanlar Mahallesi’nde geleneksel olarak düzenlenen köy hayrı, hafta sonu yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Uzunhasanlar Mahallesi’nde bu yıl 4’üncüsü düzenlenen hayır yemeğine; Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, çevre mahallelerden gelenler ile Uzunhasanlar Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar katıldı. Aliağa Belediyesi Tisna Park’ta gerçekleştirilen etkinlikte misafirlere mahalle sakinleri tarafından hazırlanan; kavurma, kuru fasulye, pilav ve irmik tatlısının yanı sıra gözleme ikramı da yapıldı. Vatandaşlar, Tisna Park içerisinde kurulan kıl çadırında kendilerine ikram edilen yemekleri tadarken, çocuklar da alan içerisinde bulunan yeni nesil oyun gruplarında gönüllerince eğlendi.

İkram edilen yemeklerin ardından yemek duasını Aliağa Müftüsü Süleyman Demiryürek yaptırdı. Belediye Başkanı Serkan, etkinlikte Aliağa Belediyesi tarafından park içerisine kurulan Yörük çadırını da ziyaret etti. Geleneksel köy hayrını mahalle sakinleri ile çevre mahallelerde ikamet eden vatandaşların bir araya gelmesi ve birlik beraberlik ruhunun pekiştirilmesi amacıyla gerçekleştirdiklerini belirten Uzunhasanlar Mahalle Muhtarı Erdoğan Halavut, “Her yıl yaptığımız köy hayrının bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdik. Her yıl olduğu gibi bu gerek merkez mahallelerden gerekse dış mahallelerden yoğun bir katılım oldu. Hayrımıza katılan başta Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar olmak üzere tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler