19 Haziran 2019, Çarşamba

“BU, MAZLUMLARA, YETİMLERE VERİLEN BİR MAZBATA”

9 Nisan 2019, Salı 06:23

     


31 Mart Yerel Seçimlerinde yeniden Aliağa Belediye Başkanlığına seçilen Serkan Acar, dün itibariyle mazbatasını alarak ikinci dönemine resmen başladı. Mazbatasını aldıktan sonra belediye binasına gelen Acar, kalabalık bir vatandaş grubu tarafından alkışlar ve sloganlarla karşılandı.

31 Mart Yerel Seçimlerine AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’nın adayı olarak giren ve 27 Bin 785 oy ile üst üste ikinci kez Belediye Başkanı seçilen Serkan Acar, dün İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını aldı. Acar’ı mazbata töreninde; MHP İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, AK Parti İlçe Başkanı Kazım Sayın, iki partinin ilçe yöneticileri, göreve yeni seçilen belediye meclis üyeleri ve ailesi yalnız bırakmadı. Serkan Acar’ın İlçe Seçim Kurulu Başkanından mazbatasını almasının ardından yeni seçilen belediye meclis üyeleri ile yedek listede yer alan meclis üyelerine de mazbataları verildi.

“Mazlumlarımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz”

İlçe Seçim Kurulu’ndaki mazbata töreni sonrası Belediye Başkanı Serkan Acar ve beraberindekiler Aliağa Belediyesi’ne geçti. Serkan Acar, Aliağa Belediyesi önünde kalabalık bir vatandaş grubu tarafından alkışlar ve sloganlarla karşılandı. Acar, belediye binası önünde toplanan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, “Bu mazbata şahsıma verilen bir mazbata değil. Bu mazbata Aliağa Halkına verilen bir mazbata. Bu mazbata Aliağa’da yaşayan mazlumlara, yetimlere, öksüzlere verilen bir mazbata. Biz bu bilinçle hem Aliağa’mızı hem Aliağa’da yaşayan mazlumlarımızı inşallah en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bundan sonra da kaybedilecek vaktimiz yok. Bir gün bile bizim için çok önemli. Aliağa’ya hizmet etmeye devam edeceğiz. Herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“Bundan sonra da aynı şekilde hizmet edecek”

MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir ile AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın da burada birer konuşma yaptı. MHP İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, “Belediye başkanımız bu güne kadar Aliağa’ya nasıl hizmet ettiyse, bundan sonra da aynı şekilde hizmet edeceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Seçim süreci boyunca emeği geçen bütün Aliağalılara, MHP teşkilatlarına, AK Parti Teşkilatlarına teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.” dedi. AK Parti İlçe Başkanı Kazım Sayın ise, “AK Parti Teşkilatı olarak doğru insanın yanında, doğru zamanda, doğru yerde bulunduk. Bu kardeşimize hep beraber destek olacağız. İnşallah daha iyi hizmetler edecek. Garibi, gurebayı korusun, biz başka bir şey istemiyoruz. Tüm parti teşkilatlarımıza, MHP parti teşkilatına teşekkür ediyorum, başkanıma da başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Eşi ve kızları karşıladı

Buradan makamına geçen Belediye Başkanı Serkan Acar’ı eşi Özlem Acar ve kızları Buğlem ile Tuğsem karşıladı. Başkan Acar küçük kızı Tuğsem’i kucağına alarak ailesiyle birlikte objektiflere poz verdi. Acar, çekilen fotoğrafların ardından tebrikleri kabul etti.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler