20 Haziran 2018, Çarşamba

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

6 Ekim 2016, Perşembe 06:41

     


Aliağa Belediyesi Ekim ayı olağan meclisi birinci oturumu Belediye Başkanı Serkan Acar başkanlığında yapıldı.

Aliağa Belediyesi Ekim ayı olağan meclisi birinci oturumu Belediye Başkanı Serkan Acar başkanlığında yapıldı. Aliağa Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen oturumun gündeminde Başkanlıktan Gelen Önergeler ve Komisyondan Gelen Raporlar yer aldı. Meclis üyelerinin görüşüne sunulan 14 madde tek tek oylandı.

Gündem maddeleri arasında yer alan 2017 Mali Yılı Performans Programının görüşülmesi ve 2017 Mali Yılı Bütçe Tasarısı’nın görüşülmesi oybirliği ile Plan, Bütçe Komisyonuna havale edildi. Performans Programı ve Bütçe Tasarısı görüşmeleri 11 Ekim Salı günü saat 18.00’de yapılacak olan ikinci oturumda oylanacak.

Başkanlıktan Gelen Önergeler kapsamında; 1. 2. 4. 5. ve 6. Maddeler oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi. 3.madde oy birliği ile Çevre-Sağlık ve Esnaf Komisyonlarına havale edildi.Komisyondan Gelen Raporlar dahilinde yer alan 6 madde ise komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.

Sanayi kuruluşları "Yaşam Hakkını Tehdit Eden" bu kirliliklerine lütfen son versinler!

Aliağa Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı dilek ve temenniler bölümünde söz alan Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Ulviye Öztürk, "Aliağa'da yaşayan insanların sağlığı tehdit altındadır. Biz burada yaşayan vatandaşlar olarak bunu çok bariz hissediyoruz. Özellikle dışarından gelen insanlar, ‘burada nasıl yaşıyorsunuz?’ diye soruyorlar bizlere. Bölgemizde kanserden ölümler ve anormal doğumlar diz boyu. Biz sanayiye karşı değiliz. Ülke ekonomisine katkıda bulundukları içinde teşekkür ederiz. Ama en kutsal hak yaşa hakkıdır. Yaşam hakkını tehdit eden bu kirliliklerine lütfen son versinler.Gereken önlemlerini alsınlar, gece gündüz filtrelerini çalıştırsınlar. İnsan yaşamındaki en önemli şey toprak, hava ve su. Toprağı kirletiyorsunuz, havayı kirletiyorsunuz. Böyle bir şeyi kabul edemeyiz" ifadelerini kullandı.

(ERKUT SERT)  
Son Eklenen Haberler