22 Temmuz 2018, Pazar

ONLAR BAŞARDI, SIRA SİZDE!

6 Ekim 2017, Cuma 06:16

     


Aliağa Devlet Hastanesi Sigarayı Bırakma Polikliniği’nde sigarayı bırakma programına katılarak bırakan hastalara başarı sertifikası verildi. 

Aliağa Devlet Hastanesi Sigarayı Bırakma Polikliniği’ne başvurduktan sonra katıldıkları program sayesinde sigarayı bırakan 50 civarında sigara tiryakisi dün hastanede yapılan törenle başarı sertifikalarını aldılar. Hastanenin Göğüs Hastalıkları Uzmanı Gözde Apaydın Salar’ın "Sigarayı Bırakmanın Faydaları" konulu 10 dakikalık slayt gösterisinden sonra sigaradan kurtulan hastalarına başarı belgelerini verdi.

Programın içeriğiyle ilgili ayrıca bilgilendirmede bulunan Salar, " Yaklaşık 6 yıldır burada sigarayı bırakma polikliniğinde hizmet veriyoruz. Son 2 yıldır da Sağlık Bakanlığı ile çalışıyoruz. Bazen ücretsiz ilaç dağıtıyoruz. Ücretsiz ilacımız yeniden gelecek. Bu şekilde hastalara yardımcı oluyoruz. Sigarayı bırakma ilaçlarıyla destek sağlayarak hastalarımızın bu süreci başarı ile tamamlamalarını sağlıyoruz.” dedi.

Ayrıca moral motivasyon ve psikolojik destekte de bulunduklarını ifade eden Salar, Yaklaşık 20 kişinin katıldığı törende sigarayı bırakan hastalarına belgelerini verirken, “Sigarayı Bırakma Polikliniğimiz bundan sonra da hizmet vermeye devam edecek, bugüne kadar ne şekilde olursa-olsun sigarayı bırakmak isteyip de bırakamayan vatandaşlarımızı bu programa katılmaya davet ediyoruz." dedi.

(EREN SARAN)  
Son Eklenen Haberler