23 Eylül 2019, Pazartesi

PETKİM’DEN HAYVAN BARINAĞI PROJESİNE DESTEK

7 Şubat 2019, Perşembe 06:55

     


Aliağa Belediyesi Şubat ayı olağan meclisi toplandı. Yapımına başlanan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Projesi’ne Petkim’in kaynak aktarma talebi görüşülüp onaylandı.

Aliağa Belediyesi Şubat ayı olağan meclisi Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. Meclis salonunda yapılan toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler, komisyondan gelen raporlar ile başkanlıktan gelen bir adet gündem dışı önerge yer aldı. Meclis üyelerinin oylamasına sunulan 29 madde tek tek oylandı. Toplantıda gündem dışı bir önerge daha oylandı. Gündem dışı olarak oylanan önerge ise, Çıtak ve Güzelhisar arasındaki bölgede yapımına başlanan, bölgenin en büyük Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi için, ilçenin en köklü sanayi kuruluşlarından biri olan Petkim’in bu barınak için şartlı bağış gerçekleştirmek istemesi oldu. Bu önerge de oy birliğiyle meclisten geçti.

Petkim’den şartlı bağış

Başkanlıktan gelen önergelerin ve komisyondan gelen raporların görüşülmesinin ardından başkanlık tarafından meclise sunulan gündem dışı önergenin görüşülmesine geçildi. Gündem dışı önerge olarak meclise sunulan; Aliağa Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi’nde kullanılmak üzere Petkim Petrokimya Holding A.Ş’nin Aliağa Belediyesi’ne yapacağı 625 bin TL tutarındaki şartlı bağışın kabul edilmesini içeren madde oy birliği ile kabul edildi. Önergelerin oylanmasından sonra toplantının dilek ve temenniler kısmına geçildi. AK Parti Meclis Üyesi Kazım Ulaş söz alarak, Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi’ne destek veren Petkim Petrokimya Holding A.Ş’ye desteklerinden dolayı teşekkür etti. Şubat ayı olağan meclisi bir sonraki meclisin 5 Mart 2019 Salı günü saat 18.00’de yapılmasına karar verilmesi ile birlikte son buldu.

(ESİN ÇETİN) 
Son Eklenen Haberler