21 Haziran 2018, Perşembe

YÖNETİMDEN DE İSTİFA ETTİ

7 Eylül 2016, Çarşamba 06:19

     


Petrokimya Holding A.Ş. (PETKİM) tarafından, şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz'un istifa ettiği bildirildi.

Geçtiğimiz Nisan ayında SOCAR’daki CEO'luk görevinden ayrılan Kenan Yavuz, Petrokimya Holding A.Ş. (Petkim) yönetim kuruluğu üyeliğinden de istifa etti. Şirketin bugün gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurul toplantısının ardından istifaya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada: "Şirketimiz Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Kenan Yavuz istifa ederek görevinden ayrılmıştır. Sayın Kenan Yavuz'un istifası ile boşalan yönetim kurulu üyeliğine Türk Ticaret Kanunu'nun 363. ve Şirket Esas Sözleşmesi'nin 11. maddesi hükümlerine göre, yapılacak ilk Genel Kurul Toplantısı'nın onayına sunulmak üzere Sayın Ertuğrul Altın atanmıştır” ifadelerine yer verildi.

NİSAN’DA SOCAR'DAKİ CEO'LUK GÖREVİNİ BIRAKMIŞTI

Yavuz, Nisan ayında PETKİM, TANAP, Star Rafinerisi gibi Türkiye'de pek çok stratejik yatırımın sahibi Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR'daki CEO'luk görevini bırakmıştı. Onun yerine SOCAR Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı olarak Bakü'de görev yapmakta olan Zaur Gahramanov, SOCAR Türkiye Genel Müdürlüğü görevine getirilmişti.

YAVUZ, “FAYDALI OLAMADIĞIMI GÖRDÜM”

PETKİM eski yönetim kurulu üyesi Kenan Yavuz şirketten istifasına ilişkin yaptığı açıklamada, 2004'ten bu yana aralıksız olarak PETKİM'de çalıştığını belirtti. Yavuz, “Görevim boyunca rafineri-petrokimya-enerji entegrasyonu ile ülkemizin en büyük yatırımlarına hizmet etme fırsatı buldum. Ülkemizin en önemli stratejik kuruluşlarının başında gelen PETKİM'e hizmet ettiğim dönemde başarılı bir özelleştirme sürecinin ardından 10 milyar dolar tutarında reel sektör yatırımı gerçekleşti. Nisanda, PETKİM'deki operasyonel görevlerimden ayrıldıktan sonra yönetim kurulu üyeliği sürecinde çok faydalı olamadığımı gördüm. Reel sektörde edindiğim tecrübe ve birikimle ülkeme hizmet etmeye devam edeceğim, sosyal sorumluk projelerime de daha fazla zaman ayırmak istiyorum” dedi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler