12 Aralık 2018, Çarşamba

BALIK AVI FESTİVALİ 16 ARALIK’TA

10 Kasım 2017, Cuma 06:02

     


Aliağa, bu yıl ikinci kez ‘At-Çek Balık Avı Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Ağapark’ta iki gün sürecek ödüllü yarışma 16-17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

16 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’te başlayacak yarışma 17 Aralık Pazar günü saat 10.00’da düzenlenecek olan ödül töreni ile son bulacak. Aliağa Belediyesi’nin öncülüğündeki yarışmaya SALT, APNEA ve CAGLARAV destek verecek. Yarışmaya katılım 200 kişi ile sınırlı olacak. Yarışmaya katılmak isteyenler detaylı bilgilere 0533 245 1093 numaralı telefonu arayarak ulaşabilecekler. Ayrıca katılımcılar için İZBAN Aliağa’dan Ağapark’a ring seferleri de yapılacak.

Yoğun katılımın olması beklenen yarışmada, amatör olta balıkçılığının tanıtılması, sürdürülebilir avcılık ruhu kapsamında yakala-bırak alışkanlığının kazandırılması ve amatör balıkçılığın bir dalı olan spin (at-çek) avcılığının sevdirilmesi amaçlanıyor.

Yarışma kültürü anlayışını geliştirmeyi de hedefleyen etkinlik, Su Ürünleri Yönetmeliği ve Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ Hükümlerine göre yapılacak. Yarışma spin avcılık kategorisinde yapılacak ve avlanacak balıklarda tebliğe uygunluk şartı aranacak. Yarışmacılar kıyıya dik olarak atış yapacak ve her yarışmacı kepçe bulunduracak.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler