131019098
21 Ekim 2020, Çarşamba

‘KAÇ BABA KAÇ” SAHNELENDİ

12 Haziran 2019, Çarşamba 06:36

     


Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Aliağa Belediye Tiyatrosu (ALBET), 2019 yılının ikinci oyunu “Kaç Baba Kaç” ile sahne aldı. ALBET oyuncuları Aliağalılara kahkaha dolu bir gece yaşattı.

Gerçekleştirdiği kültür sanat etkinliklerinin yanı sıra binlerce sanatsevere verdiği kurslarla Aliağalıların sosyal hayatına renk katan ASEV, yılsonu gösterilerine muhteşem bir tiyatro gösterimi ile başladı. Bir hafta sürecek olan gösteriler kapsamında sahne alan “Kaç Baba Kaç” adlı komedi oyunu tiyatro severleri kahkahaya boğdu.

“Tiyatro her zaman seyircisiyle vardır”

Komedi oyunlarının dahi yazarı Ray Cooney’in ustalık eseri olan ve ALBET Tiyatro Eğitmeni Demet Saka’nın sanat yönetmenliğini yaptığı oyunu izlemek isteyen binlerce tiyatrosever Aliağa Açıkhava Tiyatrosuna akın etti. Bir hastanenin doktorlar odasında Dr. David Morgan’ın başına gelen komik olayların anlatıldığı iki perdelik oyunda 17 kişilik oyuncu kadrosu yetenekleriyle adeta tiyatro resitali sundu. Performanslarıyla izleyenlerden tam not alan oyuncular oyunun sonunda dakikalarca alkışlandı. Davet üzerine sahneye gelen Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Cahit Ayan, oyuncuları tebrik ederek ASEV Sanat Yönetmeni Demet Saka’ya teşekkür çiçeği takdim etti. ASEV Sanat Yönetmeni Demet Saka, yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘Kaç Baba Kaç’ oyunculuk ve ezber açısından çok zor bir oyundu, fazlasıyla da dikkat gerektiriyordu. Tiyatro her zaman seyircisiyle vardır. Bu gece Açıkhava Tiyatrosunu dolduran seyirciye ve sahnede üstün bir performans sergileyen öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.”

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler