DİRENİŞİN TEMPOSUNU YÜKSELTECEK

12 Ağustos 2017, Cumartesi 06:14

     


Tazminat ve diğer özlük hakları ödenmeden Petkim tarafından iş akdi feshedilen ve işine geri dönmek için 81 gündür eylem yapan Onur Ulu, direnişinin temposunu yükseltme kararı aldı.

Petkim tarafından işten çıkarılan 24 işçi arasında yer alan ve 81 gündür işine geri dönmek için Petrol-İş Sendikası Aliağa Şube binası ile Demokrasi Meydanı’nda direniş sergileyen Onur Ulu’nun mücadelesi sürüyor. Ulu, yaptığı açıklamada, direnişinin temposunu yükseltme kararı aldığını belirterek, “Direnişimiz 81. gününde Petrol-İş Sendikası Aliağa Şubesi önünde devam ediyor. Direnişimizin temposunu yükseltme kararı aldım ve bundan sonra 08.00-16.000, 16.00-24.00 ve 24.00-08.00 vardiyalarını karşılamak için de Petkim giriş kapısı önündeki kavşakta bulunacağım. Petrol-iş Aliağa şubesi önünde süren direnişimiz ise sabah 09.00 ve 15.00 arasında devam edecek. Akşam 18.00’dan sonra ise Aliağa Demokrasi Meydanı’nda olacağım.” dedi.

BİMER’E ŞİKAYETE CEVAP GELDİ

Ulu ayrıca, Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) işten atılması ile ilgili yazdığı şikâyete İzmir OHAL Bürosu tarafından sürecin kendileri ile ilgili olmadığını belgeleyen resmi bir cevabın mail adresi aracılığı ile eline ulaştığını belirtti. Ulu, “Petrol-İş Aliağa Şubesi ve Petkim işyeri temsilciliği ise haksız ve hukuksuz işten atmalar ile ilgili yaptığı açıklamaları yineledi. Geceden çıkan vardiyaya geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada 81 gündür süren direnişimize de değinilirken bir kez daha mücadele vurgusu yapıldı.” diye konuştu.

(VOLKAN GÜNDÜZ)