21 Nisan 2019, Pazar

KOCAOĞLU, ALİAĞALI MUHTARLARI DİNLEDİ

14 Nisan 2018, Cumartesi 07:19

     


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, peş peşe muhtar toplantıları yaptığı kuzey bölgesi turunu Aliağa ile tamamladı. Tüm muhtarları birebir dinleyen Kocaoğlu’na en büyük teşekkür, asfaltlanan arazi yolları için geldi.

Metropol sınırlarındaki 11 ilçenin muhtarlarıyla toplantılar gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, merkez dışındaki ilçelerin muhtarlarıyla birebir görüşmek üzere başlattığı turlarını son hızla sürdürüyor. Kemalpaşa, Selçuk ve Bergama'nın ardından geçtiğimiz hafta sonu Foça, Menemen, Kınık ve Dikili'ye giderek muhtarları dinleyen Başkan Kocaoğlu, Kuzey turunu Aliağa ile tamamladı.

“Birçok altyapı sorununu çözdük”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın ev sahipliğinde 30 muhtarı tek tek dinleyen Aziz Kocaoğlu, “14 senedir İzmir bize güveniyor, biz İzmir’e güveniyoruz. Başkanlığa geldiğimden beri altyapı ile uğraşıyorum. Değişen yasa ile bize 9 ilçe, 23 belde, 430 köy bağlandı. Buralardaki sorunları tek tek halletmeye çalışıyoruz. Su şebekeleri, arıtmalar, asfalt ve kanalizasyon gibi birçok altyapı sorununu çözdük, çözmeye de devam ediyoruz." dedi.

“Daha önce kimse bunları düşünmemiş”

Başkan Aziz Kocaoğlu, özellikle ova yollarının asfaltlanması için her fırsatta teşekkür eden muhtarlara "Yerel hizmetler birimi kurduk. Arazi, ova ve bağ yollarını asfaltladık. Daha önce kimse bunları yapmayı düşünmemiş. Köylünün ürününde yolların öneminin ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler