21 Nisan 2019, Pazar

MEBGEM'DEN BAŞKAN ŞAHİN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

14 Eylül 2018, Cuma 06:11

     


Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi (MEBGEM)’nde eğitim görüp girdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liseye Geçiş Sınavı (LGS)’nda başarılı olan öğrenciler, velileriyle birlikte Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'in “Eğitimde Fırsat Eşitliği” yaratmak adına 2011 yılında kurduğu MEBGEM’in ikinci şubesi, 10 Şubat 2018’de Kubilay Kültür Merkezi bünyesinde hizmete açıldı. Bugün 2 bin 300 öğrencisi bulunan MEBGEM’in bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavına katılan 515 öğrencisinden 259’u, 2 yıllık ve 4 yıllık fakültelere yerleşti. 245 öğrenci ise 150 puan barajını geçtiği halde tercih yapmadı. YKS’de başarılı olamayan öğrenci sayısı sadece 11 oldu. YKS’de %97,8 başarı yakalayan MEBGEM’in LGS’de başarı oranı ise %100. Bu yıl LGS’ye giren 297 öğrencinin tamamı tercih ettikleri okullara yerleşti.

“Öğrenciler için büyük bir şans”

YKS ve LGS’de elde ettikleri başarıyla göz dolduran öğrenciler, velileri ve öğretmenleriyle birlikte Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. MEBGEM yönetici ve öğretmenlerinin de yer aldığı ziyarette katılımın yoğun olması sebebiyle Belediye Başkanı Tahir Şahin misafirlerini Belediye Meclis Toplantı salonunda ağırladı. Ziyaretin sonunda MEBGEM öğrenci, veli ve öğretmenleri, Belediye Başkanı Tahir Şahin ile hatıra fotoğrafı çekildi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler